in

ARKADAŞ ÖZLEMİ

ARKADAŞ ÖZLEMİ

O gün benim en kötü günümdü. Neden mi? Çünkü en iyi dostum Nehir bu binadan taşındı. Bunun için çok üzgünüm. Ama bazı günler bizi ziyarete geleceği için de çok mutluyum, arkadaşlarım da çok mutlu. Akşam babam televizyondan Beşiktaş maçını izliyordu, annem yeni bir dil öğrenmek için İngilizce çalışıyordu. Bense en sevdiğim jelibonu mutfaktan aldım açıp yiyordum. Jelibonun her bir lokmasında aklıma Nehir geliyordu. Jelibon onun en sevdiği şeydi ve onu her saniye özlüyordum. Sanki kalbimden bir parça gitmiş gibi hissediyordum. Jelibonu mutfağa geri koydum. Birden ağlamaya başladım. Öyle yüksek sesle ağladım ki, sesim kesin üst komşumuz Nesrin teyzeye gitti. Ama Nesrin teyze öyle iyi biri ki gelip bize kızmadı. Ve ben artık uyuyacaktım, çok yorulmuştum. Tam yatağa yatacakken Cikcik Boncuk yanıma geldi. Cikcik Boncuk kim mi? O haberci bir kuş. Rengarenk, kocaman kuyruğu olan, gagası pembe, uzun bacaklı ve de çok sevimli bir kuş. Arada bir yanıma gelir öterek beni uyandırır, yüzüme gagasıyla öpücük kondurur. Bazen de dertleşiriz. Nehir’in de gri bir kedisi var o da kedisiyle dertleşir. Cikcik Boncuğun ayağına bağlı bir not vardı. Üzerinde “Sevgili Dostum Meleğe” yazıyordu. Zarfı açtım, bir tane daha zarf çıktı onu da açtım bir tane daha, bir tane daha. Aç aç bitmiyordu. Anlaşılan Nehir bana önemli bir şey yazmıştı. Sonunda mektubu buldum içinde şöyle yazıyordu.

“Sevgili Melek,

Seni çok özledim ve sana bir sürprizim var müzik kursuna gittikten sonra annem bizi pizza yemeye götürecek ve Salı günü size kalmaya geleceğim.”

Ben o kadar çok sevindim ki o mutlulukla uyuyakaldım. Cikcik Boncukta yanımdan sessizce ayrıldı. Salı günü hemencecik oldu. Kapı çaldı gelen Nehir’di. Sarıldık, öpüştük. Sonra kahvaltımızı yaptık. Bir çadır kurduk ve çadırda o gün yiyemeyip sakladığım jelibonu beraber yedik. Böylesi daha lezzetliydi. Öğlen olduğunda beraber müzik kursuna gittik ben piyano Nehir keman çalıyordu. Ahmet Mithat öğretmenimize ‘Caddelerde Sevgi’ şarkısını çaldık, çok beğendi bizi tebrik etti. Sonra tabi ki Nehir’in annesi bizi pizza yemeye götürdü. Güldük, eğlendik. Çok güzel zaman geçirdik.

İnsanın en iyi arkadaşının olması ne de güzel. Ben onu hep özleyeceğim; ama olsun iyi ki var.

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 Yorum

  1. Bu kadar güzel bu kadar saf muhteşemsin Melek.Geleceğin büyük yazarı .Nehir’imin can arkadaşı.Çok duygulandım.Birbirini bu kadar seven iki arkadaş.Dostluğunuz daim olsun.Güzel yürekli çocuklar.Sizin gibi çocuklar oldukça korkmuyorum gelecekten umutlarım yeşeriyor.İyi ki varsın Melekcim..Seni çok Seviyoruz.Nehir’den kocaman öpücükler sana..

  2. Bu yazıyı okuduğumda çocukken arkadaşım gitmesin diye sakladığımız aklıma geldi. Melek bu güzel yazıyla beni çocukluğuma götürdü. Okurken çok keyif aldım. Tebrik ediyorum Meleğimi. Başarılarının devamını diliyorum.

ÇOCUKLARDAN YARDIM ALALIM…

BENLİĞİN SESİ