in

BÖYLE BİTMEK İÇİN BAŞLAMAMIŞTIK

BÖYLE BİTMEK İÇİN BAŞLAMAMIŞTIK

Yolunun yoluma denk düştüğü ilk gün anlamam gerekirdi aslında. Benim kalbimin senin için fazla, senin kalbininse benim için bir çıkmaz sokaktan ibaret olduğunu.

İmkânsız olduğunu bile bile aldım seni evime. Tuttum ellerinden, kanayan yaralarını sarmaya çalıştım. Sen her gece öyle huzurla uyuduğunda, ben üzerini sevgimle örtmek için nöbetler tuttum başında. Senin canın yandığında, benim kalbim kaburgamın altına sığmazdı, göğüs kafesimde bir savaş çıkardı. Sen tereddütsüzce dünyayı gülümsemelerinle süsle diye, ben çok geceler toprağı suladım gözyaşlarımla. Kendimden eksilttim sendeki yarım kalmışlıkları kapatmak için. Bir enkazdan farksız olan gözlerine, en çok ben anlamlar yükledim. Yorgun ses tellerinden, en çok ben martılar uçurdum. En çok ben sevdim seni, hatalarına rağmen.

Seni hayatıma kattığım o günden sonra kayboldum kendi dünyamda. Aynaya baktığımda sadece yüzümün yarısını gördüm. Kalan yarısı tanımadığım bir ruhun karanlığına bürünmüş gibiydi. Öyle yabancı, öyle tanınmaz, öyle kimsesiz…

Seni hayatıma aldığımdan beri gülüşlerim soldu. Umarsızca neşe saçan dudaklarım kilitlenmiş gibi. Sanki aceleyle evden çıkmışım da anahtar kapının arkasında asılı kalmış gibi…

Sen geldikten sonra ben yağmuru daha çok sevmeye başladım. Çünkü yağmurun damlaları, kirlenmiş ellerimi temizlerdi. Çünkü yağmurun damlaları, elinin kokusunu ellerimden söküp atardı. Çünkü yağmur, seni benden alıp toprağa karıştırırdı ve sen içimde hiç kalmazdın.

Ne yaşamış olursak olalım, hangi olayların altından paramparça kurtulmuş olursak olalım, yine de ben bunu hak etmemiştim. İki yabancı olmak için sevmedim seni, kolayca vazgeçebil diye sevmedim. Biz seninle böyle bitmek için başlamamıştık. En azından son kez buluşsaydı kollarımız. Son kez sarılsaydık, durdursaydık zamanı.

Her veda bir sarılmayı hak eder. Her bitiş bir “elveda” cümlesini hak eder.
Böyle gitmek için gelmemiştim sana. Böyle bitmek için başlamamıştık…

Dilan Efsa KANDEMİR

Yazar Dilan Efsa KANDEMİR

2001 yılında Almanya'da doğmuştur. İlkokul öğrenimini Almanya'da tamamladıktan sonra Trabzon'a taşınmıştır. Burada ortaokul ve lise eğitimini almıştır. 2019 yılında Ortahisar Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Hemşire Yardımcılığı bölümü mezunudur. Mezuniyetinin hemen ardından yeniden Almanya'ya taşınmıştır. Şuanda ise çocukluğundan gelen sıkıntılarını içerisinde bastırmak için kendini edebiyat, dergi ve kitap alanında geliştirmeyi hedeflemektedir. Gündelik hayatta müzik dinlemeyi, açık havada müzik eşliğinde yeni yazılar yazmayı çok sevmektedir. Yazılar üretmeyi kalpten seviyor, çünkü yargılamadan anlaşıldığı tek şeyin yazılar olduğuna inanıyor. 2022 yılının başında ilk kitabı "Sen G"ittin"i yayımlamıştır.

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trajik Bir Aşk Hikayesi

ZEYTİN AĞACI