in

DOĞUM GÜNÜ HEDİYESİ

DOĞUM GÜNÜ HEDİYESİ

Kocaman bir hediye paketi var önümde bugün. Rengârenk düşlerle boyanmış.

İçimi çocuksu bir heyecan kaplıyor. Merakla elimi uzatıyorum, paketin üzerinde yazılı ışıl ışıl parlayan etikete. O an ellerim kalbimle kenetlenmiş sanki, kulaklarımda hoş bir tını, gözlerimde bir yılın filmi dönüyor.

Etikette HASAT ZAMANI yazıyor. Bu hediye bana geçmişten, bugünden, yarından geliyor.

Heyecanlıyım. Açıyorum paketi.

İçim huzur kaplı, “iyikilerim” yüzümü gülümsetiyor.

Pakette ne mi var? Anlatayım…

Her yılımı bir tarla gibi hayal ederim ben. Bir çiftçi misali özenle ekerim, aşk, sevgi, saygı, iyilik, mutluluk, dostluk, şefkat, tohumlarımı.

Kimi zaman güneş olurum, kimi zaman yağmur, kimi zaman rüzgâr. Kışımda vardır baharımda, aldırmam zorluklara. Sabırla ayıklamaya çalışırım kötülüğü, mutsuzluğu, umutsuzluğu. Sabırla beklerim, doğum günüm ‘’hasat zamanı’’dır benim için. Sapla samanı ayırır, keyfini sürerim güzelliklerin. İşe yaramaz insanları siler, yeni dostluklara merhaba derim. Yapamadıklarımın listesi elimde yapacaklarıma odaklanırım. Her senenin hasadını doğum günümde kendime hediye ederim. İyisiyle, kötüsüyle şükrederim yaşadıklarıma ve dahi yaşayamadıklarıma.

Sonra gözlerimi kapatır, hayal ederim. Sevgiyle kabul ederken geçmişimi, şu an için teşekkür ederim kendime, yeni yaşın insan için en büyük hediye olduğunu söyler gelecek yıl için hediyemi hazırlamaya başlarım.

Yeni yılın hasadı için atarım tohumlarımı, tohumlar niyetlerimdir. Bir sonraki ‘’hasat zamanı’’ için gayretim, kendime olan inancım, şefkatimdir.

En güzel hediye bence insanın kendisinden gelendir.

En güzel hediyeyi kendinize vermeniz dileğiyle. Hoşça kalın.

Sinem NAZLICAN

Yazar Sinem NAZLICAN

Sinem Nazlıcan, 1986 yılında İstanbul'da doğdu. Evli ve iki çocuk annesi yazarımız okumanın anlamını ilk çocuğu kucağında Bahçeşehir Üniversitesi mezuniyet töreninde kepini atarken anladı. Daha sonra okuma hayatına hiç ara vermeden devam eden yazar ,ikinci dönüm noktam dediği Sosyoloji bölümünü ve ardından Çocuk Gelişimi Lisans bölümlerini okudu. Özel sektörde İdare ve Yönetim bölümlerinde iş hayatında yer aldı. Eşi ile birlikte kendi iş yerlerini açtıktan sonra , kendi ve çocuklarına daha fazla zaman ayırabilen yazarımız bu arada sosyal medya üzerinden açtığı @annescom hesabı ile kendi gibi çocuklar ile vakit geçirmeyi,oynamayı ve okumayı seven annelere ,eğitimci arkadaşlara,yayınevi ve yazarlara ulaştı.
Bir çok etkinlik ve kitap yorumları,anne toplantıları,eğitimci görüşmeleri, yazar söyleşileri ,yayınevi moderatörlüğü ile , sosyal medyada faaliyetlerine #annescomlaokuyoruz etiketi altında devam eden Sinem. Eğlenceli ve enerjik yapısı ile daha çok anneye ulaşmak, daha çok çocuğun ruhuna okumanın ve yazmanın güzelliğini anlatmak için birçok projeyi hayata geçirmeyi planlamaktadır.

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 Yorum

  1. Her yazınız gibi bu da harikaydı 👏 Hiç bu açıdan düşünmemiştim daha önce yüreğinize kaleminize sağlık 🙏 Dogumgunume 1 ay kalmışken bunu baş ucunda notum yapıp Her sene kendime hatirlaticam. Mutlu yaşlar dilerim. Sevgiyle, huzurla, iyi insanlarla inşallah 🙏

MOLLA KASIMLAR HER YERDE

HAYAT ONU BEKLERKEN