in

Frekans

Frekans


Radyonun yorgun frekanslarından birinde tanıdık bir şarkı yükseliyordu. Duyduğum ses, eski bir dosttan gelse de bana hiç tanımadığım bir yabancıyı anımsatıyordu. O gençlik yıllarını… Ah, anılar… Bir dostu, yabancı kılmaya nasıl dayanırlar? Niçin zamanın karşısına çıkıp da ondan hesap soramazlar? Bilmezler mi ben de onlardan yanayım. Şu bedbaht ömrümde biriken tüm anılara gözüm gibi bakarım. 

Şarkıda yükseliyordu işte tüm notalar. Bir de utanmadan bana soruyorlar. “Hatırlar mısın” diye. Elbette hatırlarım. Gecenin siyahını, göğün mavisini, denizin serinliğini nasıl hatırlarsam onu da öyle hatırlarım. Orada öylece durduğunu anımsarım. Bilmek her ne demekse öyle bilirim yalnızca. Hissetmek ne demek unutalı çok oldu zannımca. Terk edilmiş bir evin, çatlamış duvarlarına tutunmaya çalışan üzeri örtülmüş bir tablonun içinde yaşarım. Pencerenin kırık pervazından içeriye giren esintiyle üzerimdeki örtüleri atarım. Koca bir savaşın ortasında miğferi elinden bırakmak ne demek en iyi ben anlarım. Öyle savunmasız bir anda boş bir odadaki aynalarlayım.

Radyonun sesi duyamayacağım kadar uzakta artık. Hem bazı frekanslar da birbirine karışmış. Şimdi ne şarkıların söyleyecek bir sözü var ne de fısıltıların bir anlamı. Samimiyetten de epeyce bir uzağız. O içten gülüşlerimiz saman kâğıtlarının arasına saklanarak bir sonraki kurbanını beklemeye başladı. Kahkahası kalmamış dizelerin dostlarıyla düşmanları birbirine sarıldı. Ben durdum yalnızca. Durdum ve bir şarkının beni evimden alıp eğilmez sandığım zamanın kollarına bırakışına şahit oldum. Hatırlar mısın bilmem. Ben aramıza hiçbir şey girmesin isterdim. Negatifi çağırmanın anlamını da o gün öğrendim.


Deniz SARGUT

Yazar Deniz SARGUT

Deniz Sargut, 25 Mart 1997 yılında Manisa’da doğdu. Çocukluktan beri en büyük hayali yazar olmaktı. Ortaöğretim ve liseyi Manisa’da tamamladıktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2021 yılında lisans öğretimini tamamlayarak mezun oldu. 1 yıldır çeşitli dergilerde yazarlık yaparak antoloji çalışmalarına katılmaktadır. Deneme, şiir, masal ve öykü yazmaktadır. Yayınlanmasını beklediği fantastik bir romanı bulmaktadır. Sosyal medya hesaplarında kullandığı “Denizden Sesler” in 1. Yılına özel bir dergi çıkartmıştır.

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazın Müjdesi Bahar Hoşgeldin

Teşekkür Ederim