in

HAYATI HİSSET

HAYATI HİSSET

Hayatımızdaki hiçbir olay sebepsiz gerçekleşmez. Kimi zaman bir iş veya arkadaş toplantısında, kimi zaman sosyal medyada veyahut toplu taşıma aracına binerken bir göz temasında… İçinizde iyi veya kötü bir his uyandıran hiçbir olay tesadüfen olmaz. Hayat mutlak sebepler örgüsünden ibarettir. Tanıştığımız herkes hatta her canlının hayatımıza girmesinin bir sebebi vardır. Öyle ki bir anda, bir sözde, bir bakışta, bir seste kendimizi bambaşka bir yerde buluveririz.

Hiç olmadık bir yerde iki kelime ettiğin bir insanın sözleri, yoldan geçerken duyduğun bir söz yankılanmaya başlar beyninde. Hiç tanımadığın bir insan bir anda dünyanın merkezi oluverir.  Karşısına çıkmaktan uzak durmaya çalıştığın sürekli karşına çıkar. İşte bu hayatın bize ‘ben buradayım’ demesinden başka bir şeyi değildir.  Hayat bazen fısıltı ile bazen ise çığlıklarla anlatır. Bazı yolların bize daha iyi geleceğini anlatır.  Yön tabelaları gizler yollarımızın üzerine. Herkes bakar, herkes duyar bu sesleri.

İşte burada başlar bakmak ile görmenin, duymak ile hissetmenin farkı. Sohbet ettiğin kişinin senin kaderin olduğunu, kaçtığın kişiden daha fazla kaçmaman gerektiğini ve hayatla daha fazla inatlaşmaman gerektiğini anlaman. Şöyle bir düşününce günlük koşuşturmalar içerisinde kim bilir ne kadar çok yön tabelasını kaçırıyor, hangi fısıltıları duyamıyoruz.

Yön tabelalarına görebilecek kadar dikkatli bakmalı, ince fısıltılarını bile duyabilecek kadar karışmalı hayatın içine.  Bazen de inat etmemeli, akışına bırakmalı hayatı. Tesadüflere değil hayatın getirdiklerine, bizim için hazırladığı yollara inanmalı. Zaten yolun sonunda varacağın yerden çok, yürürken nasıl güzel yürüdüğün değil mi önemli olan. Kısacası baktığını görmeli, aldığı nefesi bile hissetmeli. En saçma düşünceyi bile dinlemekten geri durmamalı. Dokunduğu her yürekte bir tohum bırakmalı. İnsan olduğunu unutmadan her yürekte bir iz bırakarak yaşamalı. 

Yusuf Alper EVCİL

Yazar Yusuf Alper EVCİL

Yusuf Alper EVCİL , 06.05.1989 doğumludur. İlköğrenimini Ankara Yunus Emre İlkokulunda lise öğrenimini ise Bahçelievler Deneme Lisesi’nde tamamlamıştır. Zonguldak Karaelmas Üniversitesi'nden mezundur.İkinci üniversite olarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim fakültesinde Maliye bölümüne devam etmektedir.Özel bir kuruluşta Muhasebe Uzmanı olarak görev yapmaktadır.Farazimuhabbet isimli instagram sayfasında şiir seslendirmeleri ve metin okumaları yapmaktadır.Evli ve Mustafa Asaf ile Selim Taha’nın babasıdır.

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. Hayatta tanıdığım ve sevdiğim ender insanlardan birtanesisin. Hayata her zaman pozitif bakmanı seviyorum. Her seferinde insanları bir şekilde hayata bağlayıp onlara yeniden umut, neşe ve heyecan yüklüyorsun. Bir arkadaştan öte en içten ve samimi duygularinla yaklaşıyorsun. Allah c.c. kalbine göre versin kardeşim. İyi ki varsın. İyi ki bizimlesin…

AVLANMAK VE UNUTULMAK

KRAVAT İĞNESİ