in

HER KALP MUCİZESİNİ BEKLER

HER KALP MUCİZESİNİ BEKLER


Sadece zamanın geçtiğini ve tecrübe edinmiş acıların bir sandıkta hâlâ olduğunu kabullendiğim bir günün sabahından yazıyorum bu satırları. Karamsarlık bulutlarını yok edip, iliklerime kadar umudu doldurdum ve sizlere içinizde gizlenmiş o umuttan bahsetmek için buradayım.

Bazı acılar vardır ki, anlatmak isteseniz dahi anlatamazsınız. Alfabedeki 29 harfi yan yana getirseniz de tarif edemeyeceğiniz kırgınlıklar, pişmanlıklar, vazgeçişler yaşarsınız. Hayatın hafifliğiyle size biçilen kalp ağrılarını tartmak istediğinizde tüm yüklerin altında ezilirsiniz. Sanki ruhunuz bedeninizden sömürülüyormuş gibi hissedersiniz. Her yer karanlık, yalnızca dolunaydan dönen ay’ın yaydığı beyaz bir ışığın altında içinizdeki kötü duyguların esiri olursunuz. Acılarınızdan kurtulmaya çalıştıkça bu yuvanın tuğlaları üzerinize yıkılır. Bir göçükte mahsur kalırsınız. Zamanla delirirsiniz, yani öyle der insanlar size hep. Giderek kendi kendinizin katili olduğunuzu fark edersiniz. O yüzden çıkış yolları ararsınız, sürekli mücadele hâlindesinizdir. Bir umut beklersiniz. Bir bakış, bir ses, bir nefes…

Ta ki beklenen kişi, karanlığa gölge düşürene kadar. Ta ki o, bu enkaz altında ezilmiş paramparça ellerinizden tutup sizlere ahtır olana kadar. Bir el size o göçükten uzanacak ve sizler yeniden aydınlığa erişeceksiniz. Her kalbin mucizesini beklediği o durakta sizlerle birlikte bende bekliyorum. İnanıyorum; bir mucize gelecek ve ben yeniden gülümsemenin huzurunu taşıyacağım.

Şu an dünyanın neresindesiniz, hangi şehrin hangi sokağından okuyorsunuz bu satırları inanın hiçbir fikrim yok. Yüreğinize yara açan yaşanmışlıklarınız, atlattıklarınız, bir sonraki hayatınızda yaşayacaklarınızın bir önemi yok. Belki şuan da elinizden tutan kimseler yok, saçınızı okşayan ya da gözyaşlarınızı silecek güvenilir bir insan yok hayatınızda. Ama size tüm kalbimle söz veriyorum ki, yürüdüğünüz ve yürüyecek olduğunuz o dikenli yolları gül bahçesine dönüştürmek için elimden geleni yapacağım. Bildiğiniz her şeyi birkaç saniyeliğine de olsa unutun ve şunu bilin ki hep iyi olacaksınız diye bir kaide yok. Dünyanın yolları oldukça alengirli, elbette bazen bir engele takılıp tökezleyeceksiniz. Düşeceksiniz de yükseklerden hiç bilmediğiniz dipsiz diplere. Ama öyle bir mucize gelip bulur ki sizi, imkânsıza inanmayı öğrenirsiniz.

Ve satırlarıma son vermeden sizlere bir tavsiyede bulunmak isterim. İyileştiremeyeceğiniz hiçbir yaraya dokunmayın, çünkü kabuğunu koparttığınız her yaranın izi kalır. Kırmadan, dökmeden sevin birini. Kimsenin kalbini parçalamadan aşık olun. Çünkü kalbimiz olduğu gibiyken çok güzel, çünkü biz böyle güzeliz…

Burada size her şeyden önce, acıların gelecekteki mucizelere gebe olabileceğini göstermek istedim. Güçlü olup mucizeleri beklemek benim tercihim değildi, bunu bana hayatın adil olmayan kanunları öğretti. Ve bende sizlere bunu aşılamak istedim.

Dayanın ve asla pes etmeyin. Çünkü mucizeler yolda!
Bu satırlarım mucizelere inanmayan, kendini karanlıklara hapsetmiş tüm herkese gelsin…Dilan Efsa KANDEMİR

Yazar Dilan Efsa KANDEMİR

2001 yılında Almanya'da doğmuştur. İlkokul öğrenimini Almanya'da tamamladıktan sonra Trabzon'a taşınmıştır. Burada ortaokul ve lise eğitimini almıştır. 2019 yılında Ortahisar Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Hemşire Yardımcılığı bölümü mezunudur. Mezuniyetinin hemen ardından yeniden Almanya'ya taşınmıştır. Şuanda ise çocukluğundan gelen sıkıntılarını içerisinde bastırmak için kendini edebiyat, dergi ve kitap alanında geliştirmeyi hedeflemektedir. Gündelik hayatta müzik dinlemeyi, açık havada müzik eşliğinde yeni yazılar yazmayı çok sevmektedir. Yazılar üretmeyi kalpten seviyor, çünkü yargılamadan anlaşıldığı tek şeyin yazılar olduğuna inanıyor. 2022 yılının başında ilk kitabı "Sen G"ittin"i yayımlamıştır.

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

Dergimiz Yazarı Selin BASMACI İle Keyifli Bir Röportaj Yaptık

Astrolog Reyhan ÇİÇEK İle Keyifli Bir Röportaj