in

İLLÜZYON

İLLÜZYON

Nedenini bilemediğim bir hüznün içindeyim. Kelimelerim donuk, bakışlarım sönük, kalemim korkuyor kâğıda dökülmekten. Gerçekler kayıp, yüzleşmeler eksik, hayatın haritası silinmiş, yollar bilinmeze gebe, kalp boşluğa düşmüş. Belki de hiç çizilmemiş yollar, gerçeğin sınırlarını kimse bilememiş.

Denizin görünmeyen yüzü içimde saklı kalmış, dile gelmenin ışığını görememiş. Sanki ne olduğunu bilemediğim ama özlemini çektiğim bir gerçek ve ona ait bir dünya var. Ne var ki hepimiz kendi illüzyon dünyalarımızda yaşıyoruz. Benim gerçeğim anlaşılmıyor, senin gerçeğin görülmüyor, bizim gerçeğimiz yaşanmıyor. Kalın perdeler ve sağlam demirliklerle örttüğümüz pencerelerden bakıyoruz dünyaya. Duygularımızı yastık altına saklıyoruz ve ancak işimizi görecek zamanlarda ortaya çıkarıyoruz. Kim cebinde hangi duyguyla gelmiş, mühim değil. Yeter ki bana ait olanları görün ve ona göre davranın. Ve böylece bir hiç olacağımızı unutarak her yeri varlığımızla dolduruyoruz. O kadar yer kaplıyoruz ki çarpışıyor benliklerimiz. Dünyalarımız birbirine girdikçe gerilim hattında sıkışıp kalıyoruz ve sanal bir oyunun birbirini tanımaya hiç niyet etmemiş sanal oyuncuları olarak kazanmanın ve oyunda kalmanın peşindeyiz. Anlaşılmak isteyen ama anlamak istemeyenlerin öne geçtiği bir oyundayız. Ah, şu dünyalarımız gözle değil, gönülle görseydi birbirini… Bin bir parçaya bölünmeden, sınırları birleştirecek ve bir dünyanın içinde olacaktık. Gerçeğin sayısız yüzleriyle çatışmaktan vazgeçip içimizde çözülecektik. Oysa biliyorum kendimi; bir yanım çok duygulu, diğer yanım kimsenin bilmediği kadar duygusuz… Bir yanım büyük bir var oluşun yükünü taşıyor, diğer yanım bir hiçliğin içinde kaybolmanın umarsızlığı içinde… Yine de gerçeğin ne olduğunu arayan rahatsız bir ruhum var.

Süzan PIRNALYAN

Yazar Süzan PIRNALYAN

Süzan Pırnalyan, 25 Ekim 1995, İstanbul doğumludur. İstanbul Üniversitesi- Üstün Zekalılar Öğretmenliği lisans bölümünden 2017’de mezun olmuştur. Özel bir okulda sınıf öğretmenliği yapmaktadır. 15 yaşındayken içindeki yazma tutkusunu keşfetmiş ve özellikle üniversite yıllarından itibaren şiir ve deneme türlerinde yazmaya başlamıştır. 2014 yılından itibaren belli aralıklarla yazmış olduğu yazıların bir kısmı kucukbiryanki.blogspot.com adresinde bulunmaktadır. Blog’un tanıtımını ise @kucukbiryanki instagram hesabından yapmaktadır. Kendisini hayata bağlayan ve heyecanlandıran kaynağın sanat olduğuna inanmaktadır. Okumaktan, araştırmaktan ve üretmekten büyük zevk almaktadır.

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BEYAZ YAKALI

ÇOCUKLARIMIZA ÇİZİLEN HEDEFSİZ EĞİTİM DÜNYASI