in

Sevmek mi, Sevilmek mi?

Sevmek mi, Sevilmek mi?

En büyük duyguların ardındaki, sessiz sevilebilen minik kalpleri anımsıyordum. Varlığı huzur veren seslerin, kokusu mutluluk veren sayfaların arasında kalan kelimelere bakıyordum. Baktıkça sarılıyordum sayfalara, sarıldıkça da sevgiyi hissediyordum. Değerimi biliyordum, değerimi bilen her şeyin değerini hissedebiliyordum.

Peki en büyük sevgi nedir? Sevmenin etkisiyle bulutların üzerinde yürümek mi, sevilmenin en zirvesindeyken zirveyi kalbindekiyle paylaşabilmek mi?

Kalbinizi hafifletmek istiyorsanız, sevdikçe sevilirsiniz. Kalbinizi paylaşmak istiyorsanız da sevildikçe daha çok seversiniz.

Bir insan huzurla dans ediyorsa, mutlaka ruh eşi mutluluğun formülünü resmetmiştir. Lakin kağıda veya duvara değil; gökyüzüne. Gökyüzündeki tüm maviliklere. Çünkü en güzel mavi; ucunu görmeyi dahi tahmin edemeyeceğiniz, yakından asla bakma şansınız olamayacak bir sonsuzluktur. Bu sonsuzluğun bir başlangıcı olmak için de sevgiye değil; sevgiyi hissettirebilene ihtiyacınız vardır.

En güzel umutlar; gerçek olamayacak kadar güzel hayallerin başında ölümsüzleşir. Tıpkı, rüyalarımızdan uyanır uyanmaz, o anlara geri dönmek istememiz gibi.

Sonuç ise daima aynıdır, sevgi tüm evrende devam ediyordur. Sizin yarım kalmış düşleriniz her gece başlarken, biten düşler her sabah eksiliyordur.

Eksildikçe çoğalan, çoğaldıkça da huzur bulan tüm kalplere sevgilerimle.

Ece ALTAYLIGİL

Yazar Ece ALTAYLIGİL

Ece Altaylıgil, 01.04.1995 yılında İstanbul, Küçükçekmece’de doğmuştur. İlkokulu burada tamamladıktan sonra, orta okul ve lise eğitimini (Çocuk Gelişimi ve Eğitimi) Antalya’da tamamlamıştır. Sonrasında Sosyal Hizmetler bölümünü okuyup, Sosyoloji alanında lisansını tamamlamıştır. Üniversiteyi bitirdikten sonra aktif olarak okullarda İngilizce öğretmenliği, Ana sınıfı öğretmenliği, Mental Aritmetik ve Mega Hafıza öğretmenliği, satranç öğretmenliği ve üniversite İngilizce tez yazılımı yapmıştır. Bebeği doğduktan sonra çalışma hayatına kısa bir süre ara vermiş olup, yeniden İngilizce öğretmenliğine devam etmiş ve bu esnada 3 kitap çıkartmıştır. Çıkartmış olduğu kitapları ise; Romanı “SIR” ve iki çocuk hikaye kitabı, Tilki Minki On İki, Balık Ağaç’tır. Şu an ikinci romanını yazmakta ve serili orta okul kitaplarıyla ilgilenmektedir. Aynı zamanda piyano çalabilen, boş zamanlarında da kitap okuyup film izlemeyi seven bir yazar olmuştur.

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sinağrit Baba

YA O DENİZ SEN İSEN