in

TÜKENMEKTESİN

TÜKENMEKTESİN

Ah nerede o eski günler ile başlayan, biraz özlem biraz sitem taşıyan derin iç geçirmeler hangi yaşta başlar. Bunun bir yaşı var mı sahi? Yaşı değil yaşanmışlıkları kimi zamanda yaşayamadıkları yaşlandırır ruhu. Aslında zaman aynı zaman, dünya aynı dünya.

Güneş aynı yönden doğup aynı yönden batıyor mesela. Değişen sensin. Farkında değilsin. Çocukken bilmiyordun kin tutmayı. Seni ağlattığı için arkadaşına arkanı dönmezdin. Öfken anlıktı. Sevgin ise sonsuz. Sarılması yeterdi affetmen için. Ya da bakıp gülümsemesi. Bir çikolata ile konuşabilecek kadar seviyordun hayatı. Seni sonra yiyeceğim derdin ona. Saklardın kıyamazdın.

Bayram geceleri ayakkabını başucunda tutuyordun, çünkü arkadaşındı o. Leblebi tozu tüm gün mutlu olmana yeterdi. Sevinçlerin sınırsız, isteklerin küçüktü. Doyumsuzlaşan, hayatını zora sokan içindeki çocuk değil sensin. Zamanın suçu değil. Evet suçlu aramak boşa. Hayatın yükü altında eziliyorsun değil mi? Çokta zor eskisi gibi olmak senin için. Bir leblebi tozu değil binlercesi olsa mutluda etmez seni. Şimdi kırgınlıkların bir gülümseme ile geçmiyor. Ya da bir sarılmayla. Peki neden?

Duygularının esiri olduğun için. Gururun engel oluyor daondan. Büyüdün değil mi? Büyükler kolay affetmez, büyükler eğlenmez, büyükler ağlamaz. Kalıplar içinde yaşamak yorucu. Ben hiçbir kitapta büyükler çikolata yiyemez yazdığına şahit olmadım. İnsanların ne düşündüğünü bu kadar önemsememek gerek. Yeniden eskisi gibi olabilirsin. Leblebi tozu mazide kaldıysa sorumlusu sensin. Evden işe işten eve gidip gelmek senin seçimin. Evet çalışman gerek biliyorum. Hayatın sorumlulukları var.

Bulutlara bakmana engel mi bu? Yada bir şarkı mırıldanmana. Büyüdün çocuk. Ama hala sen sensin. İçindeki çocuk hala seninle. Bağırıyor sana her gün iç sesin. Kulak ver her gün eskiler eskiler diyerek tükenmektesin…

Sibel KAYIP

Yazar Sibel KAYIP

Sibel KAYIP , 1986 Yozgat doğumludur. İlk, ortaokul ve lise öğrenimimi Erzurum’da tamamlamıştır. 2002-2003 eğitim yılında okumakta olduğu Erzurum Lisesinin yayınlamış olduğu derginin editörlüğünü ve daha sonrada genel yayın yönetmenliğini yapmıştır. 2007-2009 yılları arasında Turkcell Global Bilgi A.Ş de MT olarak görev yapmıştır. 2010 yılında evlenerek İstanbul’a yerleşmiştir. Çocuk hikayeleri, denemeler ve makaleler yazmış. İlk kitabını da 2022 yılı haziran ayında çıkarmıştır. Evli ve iki çocuk annesidir Hayvanları çok seven Sibel KAYIP ' ın, düzenli olarak beslediği 20 ye yakın sokak hayvanı vardır.

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İÇİMDEKİ ÇOCUK

BİR MESAJ İLE DEĞİŞEN KADER: TCG KOCATEPE