in

KİŞİYE ÖZEL EVRENSEL VE KİŞİSEL ZAMANLARIMIZ

KİŞİYE ÖZEL EVRENSEL VE KİŞİSEL ZAMANLARIMIZ

Merhaba sevgili okurlar. Geçen yazımızda her şeyin bir titreşiminin olduğu ve numeroloji ile hayatımıza dair çok önemli dönemeçleri bulabileceğimizi söylemiştik. Bu yazımızda evrensel ve kişisel ay, gün ve yılımızı hesaplayacağız. 

Her yılın Eylül ayı, 9. ay olması sebebiyle, o yılın enerjilerinin yavaş yavaş bitmeye başladığı ve yeni gelen yılın titreşimlerinin belirtilerini almaya başladığımız bir aydır. Ekim ayı, yeni gelen enerjileri, kendindeki 1 titreşimiyle yeniden başlatır. Bizim yapmamız gereken tek şey, doğum günü ve doğum ayı sayımızı, o yılın kendi sayısıyla toplamamızdır. 

Örnek verelim: 

Diyelim ki 12 Mayıs’ta doğdunuz. Mayıs 5. aydır. 12+5= 17. Bu sayıyı kendi arasında topluyoruz: 1+7=8.  Ardından bu sayıyı, içinde yaşadığımız yılla topluyoruz. Örneğin 2022 yılı için, 2+0+2+2=6 (bu evrensel yıl sayısıdır). Bu sayıyı az önce bulduğumuz sayıyla toplarsak, kişisel yılımızı bulmuş oluruz: 8+6=14. (Bu sayı tekrar kendi arasında toplanır: 1+4=5). Şimdi kişisel yıllarımızda neler olabileceğine bir göz atalım.

Not: 11 ve 22 özel sayılardır. Kişisel yılınız bu sayılar çıkarsa, tekrar kendi arasında toplamayın.

KİŞİSEL AYLAR İÇİN: Az önceki örneğimizde, kişisel yılın 5 olduğunu bulmuştuk. Aylar için, bu sayıya Ocak ayından başlayarak ekliyoruz. (Ocak ayı için, 5+1=6, Şubat ayı için, 5+2=7…vb.)

KİŞİSEL GÜNLER İÇİN: Kişisel ayımıza, takvimdeki günler eklenerek bulunur. (Üst satırdaki örneğe göre Ocak için 6 bulmuştuk. 1 Ocak için, 6+1=7, 2 Ocak için, 6+2=8…vb.)

1

Bu başlangıç yılıdır. Bu yıl ne ekerseniz, ileride onu biçeceksiniz. Kendinizi her yönden bireyselleştirin. Bağımsız olun ve kendi ideallerinize, amaçlarınıza odaklanın. Yeni hedefler belirleyin. İçinizdeki sese odaklanıp, çoktandır ertelediğiniz, yapmayı düşünüp de yapamadığınız şeyleri yeniden deneyin. Denemekten, yeniliklerden ve keşfetmekten korkmayın. Bir dönüş noktasındasınız ve bir şeyler değişmek üzere. 

2

Bu yıl, bir şeyleri değiştirme yılı değildir. Eğer uyumlu ve kabullenici olursanız her şey size gelecektir. Duygusallığın girdabına düşmek sizi olumsuza itecektir. Yalnız başınıza değil, başkalarıyla birlikte çalışın ve açık fikirli olun. Amaçlarınıza ulaşmak için, işinize yarayacak her şeyi, her bilgiyi biriktirin. Ancak bunları aramak için aşırı çaba sarf etmeyin. Çünkü bu yıl, toplama ve bekleme yılıdır. 

3

Bu yılda, 1 yılında ektiğimiz bazı şeyler filizlenmeye başlayacaktır. Bu aynı zamanda eğlence ve neşenin yılıdır. Mutlu olmak için etrafınızda çok sebepler bulacaksınız. Bu yüzden, kedere kapılmaktan, olumsuz düşünmekten uzak kalmalısınız. Bu yıl size fazla sorumluluk yüklenmeyecek, etrafınızda neşeli koşullar bulunacaktır. Eğlenmek için birçok fırsat karşınıza çıkacak. Fakat enerjinizi fazla harcama ve etrafa saçma eğiliminde olacağınız için, bir işi bitirmeden başkasına başlamamaya dikkat edin. Bir ışık ve güzellik halesi içindesiniz. Bu ışığı çevrenize yayın. Eski dostluklarınızı geliştirin, yeni dostluklara yer açın.

4

Bu yıl, sıkı çalışmanın yılıdır. Artık her şeyi planlı bir şekilde düzenlemeniz ve tüm ayrıntılarıyla amaçlarınızı yeniden düşünüp gözden geçirmeniz gerekiyor. Bu yıl kesinlikle tembellik yılı değildir. Eğer tembellik edersek, sağlığımızda zayıflamalar olması olasıdır. Bu yıl, sağlığımıza çok dikkat etmeli, mantıklı davranmalı ve kendimizi sürekli meşgul etmeliyiz. Her şey olabildiği kadar kusursuz bir dengeye oturmalı. Çünkü bu yıl, inşa etme yılıdır.

5

Önceki sıkı çalışma yılından sonra, artık bir tatil zamanı geldi. Bu yıl gezme, yeni yerler keşfetme, bir yerlere gitme ve ilerleme yılıdır. Eski şeylerden kurtulup yeniye yer açın. Çünkü fırsatları alışılmışın dışında bulacaksınız. Fakat enerjinizi dengeli ve akıllı kullanmanız gerekiyor. Farklı ve yeni şeyler yapın ama bunların sizin için yararlı olmasını gözetin. Çalıştığınız işyerini, değişik bir açıdan, yeniden değerlendirin. Her ne konu olursa olsun, kendinizi değişmezlikten kurtarın. Değişimden korkmayın.

6

Bu büyük başarıların yılı değildir. Hayat size yeni sorumluluklar yükleyecektir. Çevrenizdekiler sizden yardım talep edecek, size ihtiyaç duyanlar olacaktır. Yaptığınız her işte çok dikkatli çalışmalı ve işlerinizi yarım bırakmamalısınız. Fakat kendinizi çalışmaya da fazla kaptırmamanız gerekiyor. Özellikle yuvanıza ve sevdiklerinize, arkadaşlarınıza değer verip onlara zaman ayırmalısınız. Bu durumda, kendinizi sevgi ve güzelliklerle çevrilmiş bulacaksınız.

                                                                           7

Bu yılın çoğunu içsel dünyanıza yolculuk halinde ve yalnız olma isteğiyle geçirebilirsiniz. Çünkü bu yıl, olgunlaşma ve içe dönme yılıdır. Geçmişe fazla kapılmadan, eski hatalarınızla yüzleşmeniz ve gelecek için planlarınızı yeniden gözden geçirmeniz gerekiyor. Her konuda derinleşin. İşle ilgili konuların olduğu gibi kalmasına özen gösterin. Yapmakta olduğunuz şeyleri kusursuzlaştırın. Her şeyi gözlemleyin, analizler yapın. Maddi konularda iyi titreşimler vardır. Bu yıl genişleme ve değişim yılı değildir; olgunlaşma ve olgunlaştırma yılıdır. 

8

Gücü kolaylıkla yakalayabileceğiniz bir yıl. Şimdi ileriye atılmanın ve büyümenin tam zamanıdır. Artık önceki yıllarda güzel bir şekilde çalışmışsak, ektiklerimizi biçebiliriz. Bütün gücünüzü bir araya getirmelisiniz. Plan yapın, düşünerek harekete geçin. Sürekli faaliyet halinde olun. Her şekilde dengeyi koruyun ve herkese adil olun. Paranıza dikkat edin, harcamalarınız planlı olsun. Bu yıl çok güçlüsünüz fakat bunu yıkıcı şekilde kullanmayın.

9

Bu, yeni başlayacak bir döngü için hazırlık yılıdır. Borçlar varsa kapanmalı, yarım bırakılan işler bitirilmeli, zarar veren kişiler gitmeli ve bitmesi gereken şeyler bitmelidir. Elinizde neler olduğuna bakın. Sizi geciktirdiğini ya da durdurduğunu düşündüğünüz her şeyden kurtulun. Bu yıl kolay değildir ve birçok zorluk ortaya çıkabilir. Yolunuzdan çekmediğiniz şeyler, yolunuzu tıkayabilir. Eğer bencil olmaz ve olumsuza odaklanmazsanız, sevgi ve mutluluk sizi bulacak, etrafınızı güzel dostluklar çevreleyecektir.

11

Bu, ideallerin oluştuğu, etrafımızdaki insanlarla ilişkilerimizin denendiği bir yıldır. Ruhsal büyüme ve aydınlanma çok önem kazanır. Yaptığımız her işte çok dikkatli olmalı, katı davranışları bırakmalı ve her şeyin sağlam temellere oturmasını sağlamalıyız. Bu şekilde beklenmedik yükseliş ve başarılar bizi bekler. Eğer dikkat etmezsek, her şey başa dönebilir, işler sarpa sarabilir ve kendimizi olumsuz düşüncelerin, olayların içinde, kısıtlanmış bir şekilde bulabiliriz. 

22

Bireysellikle çok ilgisi olmayan bir yıldır. Bu yıl, insanlıkla ilgilidir. Eğer herkesin iyiliği için çalışırsak, büyük hayallerimizi gerçekleştirebilir ve bir anda insanların göz bebeği olabiliriz. Fakat kişisel çıkarlarımızla hareket edersek, kendimizi kısıtlanmış ve boşuna çabalamış gibi hissedebiliriz. 

Nilüfer AKPINAR

Yazar Nilüfer AKPINAR

İstanbul Üniversitesi İktisat mezunu ve Anadolu Üniversitesi Tarih mezunudur. Tarihe, arkeolojiye, sosyolojiye, psikolojiye, resim ve numerolojiye özel ilgisi vardır. Keşfetmeyi, yeni şeyler öğrenmeyi, araştırmayı ve kitapları çok seviyor. Hobi olarak yağlı boya tablolar yapıyor. Ayrıca tiyatroyla aktif olarak ilgilenmekte ve sahnelenmiş bir oyunu bulunuyor. Şu an bir kitap yazma projesi üzerinde çalışıyor. Kendini sürekli geliştirmek, yazar olmak ve okuyuculara yeni ufuklar açmak amacındadır.

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başarmasan da Olur!

BİR TUTAM FİZİK