in ,

MERHABA

MERHABA,


Merhaba Sevgili Dostlar,

Her yeni başlangıç güzel günlere, güzel anılara açılan bir kapıdır. Gelecek için atılan birer tohumdur. Bu tohumlar da gün gelir yeşerir, fidan olur, ağaç olur. asırlık çınara dönüşür.

İşte, KUKUMAV Dergisi de edebiyat dünyasına yeni bir soluk getirmek amacıyla yayın hayatına başlamış olan kültür ve edebiyat dergisi.

Düşün hayatımıza katkı sunacağına inandığım dergimizde, bizlerin yazıları da siz değerli dostlarla buluşacak. Bizlere bu imkânı veren KUKUMAV Dergisi yöneticilerine teşekkür etmek istiyorum. Bizler de çeşitli konularda yazılarımız hazırlayarak, siz değerli dostlarımızın beğenisine sunacağız.

Bugünkü ilk yazımızı ise tanışmaya ayırmak istedik. Bu köşede neler olacak kısaca bakalım isterseniz:

Tarih alanında yazılarımızı sizlerle buluşturmaya çalışacağız. İçeriğimiz kâh tarihî bir şahsiyetleri tanıtmak; kâh tarihi bir olayı kısaca nakletmek şeklinde olacak.

Tarih dışında bir başka kaleme alacağımız konu muhasebe, denetim ve vergi alanına yönelik olacak. Şimdi kültür ve edebiyat dergisinde muhasebe alanında, vergi alanında yazının ne işi olabilir diye sorabilirsiniz. Evet, haklısınız sevgili dostlar ama…

Ama, asıl mesleği Mali Müşavir olan bir yazar olarak bu spesifik ve karmaşık gelen alanda sizlere biraz daha sade bir şekilde konuları anlatmak, bu mesleğe ilgi duyan dostlarımıza mesleği tanıtmak amacını güdüyoruz.

Tarih ise öteden beri ilgi duyduğumuz bir alan. Tarih okumak, tarihi olayları yorumlayarak günümüz ile paralellik kurmak aslında çok güzel. Bu sebeple, tarih de yazılarımız içinde olacak ve siz değerli dostlarımıza ulaşmaya çalışacağız.

Bunların dışında okuduğumuz kitapların birer özetini ve kitap tanıtımlarına köşemizde yer vermeye çalışacağız.

Düşün hayatımıza yeni giren ve henüz emekleme aşamasında olan KUKUMAV Dergisine yayın hayatında başarılar dilerim. Umarım hep birlikte bu yeni doğan bebeği büyüterek, kültür dünyamıza yön veren, edebiyat ve kültür okulu haline getirebiliriz.

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere sevgiyle kalın.Armağan ÜRETEN

Yazar Armağan ÜRETEN

1976 İstanbul doğumludur. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümündeki Lisans eğitimini 1997 yılında tamamladı. 2003 yılında Yeditepe Üniversitesi İngilizce İşletme Yüksek Lisans (MBA) programını "Restructuring of The Turkish Pharmacuetical Industry by Mergers and Acquisitions” isimli teziyle tamamladı.
2007 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Ruhsatını alan Armağan Üreten www.armaganureten.com isimli bir kendi internet sitesinde muhasebe, tarih ve güncel konularda yazılar yazmaya başladı.
2017 yılında özel ilgi alanı olan tarihe yönelerek Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Tarih Bölümüne kayıt oldu. Tarih alanı ile ilgili olarak da 2018 yılında www.kutlutarih.com isimli internet sitesini açtı ve blog yazıları yayımlamaya başladı. 2021 yılında Tarih bölümünden mezun olan Üreten’in şiir denemeleri de bulunmaktadır.
İş yaşamına çeşitli muhasebe ve denetim bürolarında başlayan Armağan Üreten, 2010 yılından beri sigorta sektöründe çalışmaktadır. Halen özel bir sigorta şirketinde iş yaşamına devam Üreten, sadeliği ön plana alarak, saygı ve sevgi çerçevesinde pozitif bir düşünce ile yaşadığımız dünyanın daha güzel bir hale geleceğini düşünmektedir.
Her daim eğitimin ve bilginin önemine vurgu yaparak sürekli yeni şeyler öğrenmek gerektiğini vurgulayan Armağan Üreten, bundan sonraki yaşamında tecrübelerini topluma aktarmak amacıyla kitap projelerinden ilki olan “Tarih Boyunca Anadolu’da Kadın Olmak” isimli bir kitap hazırlamaktadır.
2015 yılında hayatını Gıda Mühendisi ve Sosyolog olan Melek Akbaş Üreten ile birleştiren Üreten toplumun, kültür, sanat ve spor ile gelişeceğini savunmaktadır.

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Yorum

Gizli Öğreticiler

AFFET BİZİ ÇOCUK