in

MODERN VAMPİRLER

MODERN VAMPİRLER

3. Vlad, yani bilinen ismiyle Kazıklı Voyvoda, doğumundan itibaren güç hırsı ve büyüme arzusunu sürekli olarak tetiklemiş ve zamanının en korkulan isimlerinin, en başında gelen kişi olmuştu.

Dönemin Osmanlı padişahı Fatih Sultan Mehmet tarafından defaatle uyarılmasına rağmen, dur durak bilmeyen ve hırslarını her şeyin önünde tutan Vlad, 1476 yılında öldürülmüştü.

Peki ya o ölmediyse?

Bunu bilim – kurgu hikâyelerine konu olması açısından anlatmıyorum. Açıkçası bedenen bir ölüm gerçekleşmiş olsa da adeta ruhu hala nesilden nesile aktarılan bir dolaşım aracı gibi. Bunu neden söylüyorum? Vlad’ın da güçlü olma, büyüme ve önüne geçemediği hırsları vardı. Aynı şekilde şu andaki insanlara bir bakınız. Size yaklaşmalarının tek sebebi, ‘çıkarlarından’ dolayı olan insanlar var. Her yerdeler ve aramızda dolaşıyorlar. Öyle filmlerde gördüğümüz gibi, kan içmelerine de gerek yok. Daha kötüsünü yapıyorlar. Mesela güveni sömürüyorlar. İnsanların aralarında kurduğu en zor ve aynı zamanda en güçlü bağlardan birinin güven olduğunu biliyoruz. Bunu yok ediyor olmak, asırlar önce Vlad’ın rivayete göre kan içip insan öldürmesiyle eş değer.

Her yerdeler…

Nereye bakarsanız bakın, onlar her yerdeler. Sevdiğiniz kadın, sevdiğiniz adam, en yakın arkadaşınız ve size yaklaşıp önce güven verip sizi yok eden herkes bu kategoriye girer. Benim de hayatımda böyle insanlar vardı. Herhangi bir başarısı ve hayata tutunacağı dalı yokken, kendilerine, ailelerinin bile vermediği o manevi hissiyatını verip iyileştirdikten sonra uzaklaştılar. Çünkü alacağını alıp sömürmüşlerdi. Adeta modern bir vampir gibi. Ne diyelim? Onların soyu, nesilden nesile aktarılmaya devam edecektir. Sizlere tavsiyem ise, onlardan korkmayın. Vampir var ise avcıları da hayatın içerisinde bir yerde onları bekliyor olacaktır.

Erkan BİRLİK

Yazar Erkan BİRLİK

Erkan BİRLİK, 92 yılının, Ağustos ayında, İzmir'de dünyaya gelmiştir.İşleri dolayısıyla birçok şehir ve ilçe gezmiştir. Bu sebeple de farklı farklı okullar görme ve yeni insanları tanıma fırsatı bulmuştur. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Bölümünden mezundur.Etkili İletişim Teknikleri, Liderlik Eğitimi, Zaman Yönetimi eğitimleri almıştır.
İlk kitabı, ‘Silinme’yi 2016 yılında yayınlanmıştır.2018’de Sevgi Karanfiler ile beraber yazdığı ‘Mucize Aşk’ yayınlanmıştır.Son olarak süper kahramanlık kitabı olan ‘Katran Adam’ı, Gox Arion ismiyle okurların beğenisine sunmuştur.
Dijital olarak yıllar önce keşfettiği, Wattpad adlı uygulamada şu an içerisinde ‘Katran Adam 2 – Savaş Gezegeni’ni bitirmiş durumdadır. Ardından ‘Katran Adam 3 – Yüzleşme’ ve bu serinin dışında, ‘Beyaz Akrep’, ‘Bay Morza’, ‘İz’, ‘Asofir’ ve de bunlar gibi 7 romanı da yazım aşamasındadır.
2021 yılında, ‘Katran Adam’ ile çıktığı yolda, Vizyon Medya tarafından düzenlenen ödül gecesinde, ‘Yılın En İyi Genç Erkek Yazarı’ ödülünü almıştır.
Roman yazarlığı dışında, birçok yazarın editörlüğünü yapmaktadır.Milletvekili aday adaylarının basın danışmanlığını yürütmüş. Muhabirlik yapmıştır.
Trt yapımlarından biri olan Kalk Gidelim dizisinde kısa bir rol almıştır.

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Denir?

EĞER BEN ÖLÜRSEM