in

RETRO ZAMANI

RETRO ZAMANI


Meşhur Merkür Retro zamanı  geldi, sıkı tutunun. Retro ne demektir önce ondan başlayalım, Biz Dünya’dan izlerken, gezegenlerin dönüş hızları Dünya’nın dönüş hızından daha yavaş bir konuma geldiğinde, gezegenler izlediğimiz referans noktasından geri gidiyormuş gibi algılanırlar. Bu durum, astrolojik olarak retrograde, kısaca retro olarak adlandırılır.

Merkür retrosu  ise Mayısta İkizler burcunda başlayıp, 4 Haziranda Boğa  burcunda son bulacak. Burçlardan bağımsız olarak hepimiz farklı bir şekilde bu etkiyi  yaşayacağız.
En meşhur etkisi eski aşklar geri döner bu dönemde,ama unutmayın ki ex’den next olmaz !!!
Merkür; iletişim, seyahat, eğitim, ticaret, anlaşmalar, elektrik elektronik aletleri ifade eden gezegenimiz. Retro da olduğu dönemlerde ifade ettiği konularda aksamalar yaşama ihtimalimiz vardır. Özellikle iletişime dikkat.  Arkadaşlarınızla  plan program  yaparken çok dikkat edin, ya yer yanlış olur ya zaman veya rezervasyon  hataları, bir şekilde  aksar işiniz.
Bu dönemde ağzımızdan çıkanları 2 kere düşünmek öyle konuşmak gerekir. Yarım bıraktığımız işleri ise tamamlamak için bir fırsattır. Eğer bir sözleşme imzalamak zorunda kalınırsa çok düşünmek ve konuyu çok iyi analiz etmek gerekir. Mecbur kalmadıkça da bu dönemde yeni bir imza atılmaz.
Yeni bir eve taşınmak, yeni bir işe başlamak, evlenmek, nişanlanmak, yeni bir ilişkiye başlamak, elektronik alet almak için için pek uygun bir zaman dilimi değildir çünkü kişiler arasında iletişim sorunları yaşanır. Cep telefonları bozulabilir,retro bitene kadar yeni almamanızı tavsiye ederim,alırsanız memnun kalmama ihtimali yüksektir.

Hiç ummadığınız aklınızdan geçen kişilerle, eski dostlarla tesadüfî  karşılaşmalar çok gerçekleşir. Bu dönemde eski sevgililer geri dönebilir, konuşup eski konuları belki duzeltebirsiniz ama yeni ilişkiye başlamamak fayda.
Seyahatlerde, eğitim konularında sorunlar, aksamalar gerçekleşebilir. Rötarlı olabilir, biletinizi unutabilirsiniz veya yanlış almış olabilirsiniz, cüzdanının, bavulunu, eşyalarınız kaybolabilir.
İş hayatınızda maillerde, yazışmalarda sorunlar ve yanlış anlaşılmalar gerçekleşebilir. Hacklenmeler artar bu dönemde, bilgilerinizi mutlaka yedeklemenizi tavsiye ederim. Siber saldırılarla, İnternet dolandırıcılığı ile ilgili haberleri  bu dönemde bolca duyabiliriz…

Peki, ne yapmalı bu dönemde derseniz, Merkür Retrodan dolayı endişelerimiz artabilir ama aslında geçmişte hata yaptığımız, tamamlamadığımız, zihnimizde düşündüğümüz ama başlamadığımız, yapmaktan vazgeçtiğimiz konularla ilgili yeniden düzenleme yapmak için, kendimiz geliştirmek, gelecek planları yapmak, kendimize  yatırım yapmak için bir fırsattır.

Kişisel olarak nasıl  etkilenirim diyorsanız, haritanızda İkizler  ve Boğa olan evlerinizin konularına bakmanız lazım. Güzel geçsin  Retro dönemimiz inşallah.Reyhan ÇİÇEK

Yazar Reyhan ÇİÇEK

Reyhan ÇİÇEK, Ordu doğumludur, ilk ve orta eğitimini Orduda tamamlamış, Hacettepe Üniversitesi iktisat bölümünden mezun olmuştur. Kısa bir dönem bankacılık ve öğretmenlik yapmıştır. Uzun yıllardır ise Antalya'da gıda sektöründe işletme müdürü olarak çalışmaktadır. Sanatın her dalına ilgili olup, yağlı boya resim çizip, amatör fotoğraf çekmektedir. 2 harika kız annesidir. Aynı zamanda Astrolog olan Reyhan ÇİÇEK, reyhanın astroloji günlüğü ismindeki instagram hesabının sahibidir.

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BAŞIMDA SEVDA YELİ

BİZE NE OLDU