in

SÜRPRİZ DOLU AĞUSTOS AYINA HAZIR OLUN

SÜRPRİZ DOLU AĞUSTOS AYINA HAZIR OLUN

Her ay gökyüzünde meydana gelen gezegen geçişleri, açılar, bizlere yeni olaylar yaşatıyor, biliyorsunuz. Kimi zamanlar zorlanırken, kimi zaman da şans ve yenilikleri karşılıyoruz hayatımızda.

Ağustos ayı öyle hızlı olaylarla başlıyor ki, bu ayı unutmak çoğumuz için zor olacak. Özellikle ilk 15 günü sıkı tutunun çok önemli günler!

1 -2 -3 Ağustos tarihlerinde meydana gelecek olan MARS-URANÜS-KAD kavuşumu ani, sürprizli olayları beraberinde getirecek. Uranüs varsa işin içinde ani, şok edici, hiç beklenmedik olaylar var demektir. Dokunduğu yeri ya kül eder ya da çemberin dışına fırlatır, yeniden yapılandırıp küllerinden doğmayı ifade eder.

+- 10 gün etkili bu kavuşum ağustos ayına damgasını vuracak gibi. Olması muhtemel etkileri şöyle söyleyebiliriz:

-Dünya genelinde ekonomik dalgalanmalar,

-Finansal alanda, bankacılık, kripto para ve güvende olmak istediğimiz alanlarda inişli çıkışlı olaylar,

-Grevler, isyanlar, ayaklanmalar,

-Ateş elementinin bu dönemde çok fazla olması özellikle yangınları, patlamaları artırabilir.

-Kavuşum Boğa burcunda olacağı için depremler, olabilir.

-Zarar verecek havayla ilgili olaylar, uçak kazaları olabilir.

-Teknoloji, uzay bilimiyle, eski uygarlıklarla ilgili konularda bilgilerin ortaya çıkabilir.

-Özellikle toprakla, tarımla ilgili konularda kadersel olaylar, değişiklikler

Özellikle sabit burçlar Boğa, Aslan, Akrep ve Kova yükselen, güneş ve ay burcu olanların daha fazla etkileneceği bireysel etkilere bütün burçlar hazırlıklı olmalı. KAD bize bir rota çiz, yeniden yapılan diyor. Ani öfke patlamaları, elektrikli aletlerle ilgili sakarlıklar, kazalar, içe atılan duyguların kontrolsüzce ortaya çıkması gibi olaylar gündemde. Hayatlarımızda aniden bir şeyler başlayıp, bitebilir de. Uranüs ani öfkeyi ortaya çıkarabilir. Belki sakin kalmanın zor olacağı bu dönemde, sakinlik en büyük güç olacaktır. Acele davranmak, hızlı karar vermek iyi sonuçlar doğurmayabilir. (Nasıl bir etki alacağınız bireysel haritanızla ilgilidir, bu yazılanlar genel etkilerdir.)

4 Ağustos tarihinde Merkür’ün Başak burcuna geçmesiyle iletişimde ve düşünmede daha detaycı ve eleştirel olabiliriz. Bu dönemde daha iyi analiz ederiz olayları; ama detaylara takılıp bütünü kaçırma ihtimalimiz de var. Anlaşmalar, sözleşmeler, ticaret, eğitim ve seyahat konuları için uygun bir dönem.

11 Ağustos’ta Venüs’ün Aslan burcuna geçmesi ile aşkta, ikili ilişkilerde ve sosyal hayatta daha girişken, daha cesur davranacağımız bir dönem başlıyor. 5 Eylül’e kadar devam edecek bu geçişi yeni aşkların, girişimlerin başlaması açısından iyi değerlendirin. 

12 Ağustos, saat 04.35 de Kova burcunda Satürnyen bir dolunay gerçekleşecek. Dolunaylar etkilerini 10 gün öncesinden,10 gün sonrasına kadar hissettirebilir.  Uykusuzluk, gerginlik, ödem artışı olağan etkilerdir. Bu dönemde:

-Salgın hastalıklarda artış olabilir, sağlık çalışanlarının hak arayışı devam edecek gibi

-An haritasında Aslan burcu yükseliyor, dolayısıyla idareciler, siyasette tepede olanlarla ilgili olaylar, bizleri zorlayıcı kararları gündemde olacak gibi görünüyor.

-Başka ülkelerle ilgili parasal ve hukuki konular gündemde.

-Verilerin çalınmasına, internet alışverişlerinde dolandırılmalara, fikir hırsızlarına karşı dikkatli olmakta fayda var, veriler, bilgiler çalınıp şantajlar yapılabilir.

-Dolunay zamanı ay Satürn kavuşumu da bizi mantıkla duygular arasında zorlayabilir, sağlıkla ilgili konularda da dikkat.

15 ve 18 Ağustos arası etkiler daha güzel. Venüs, Jüpiter, Mars ve Plüton ve Merkür’ün de Uranüs’le üçgen açısı ile güzel etkiler devrede.

20 Ağustos’ta Mars İkizler’e geçince ticaret, basın yayın medyadaki olaylar çok hızlanacak. Türkiye’nin 12 evinde olması gizli örgütlerin faaliyetlerini, gizli belgelerin, medyada ifşaların olabileceğini gösteriyor. Mücadele alanlarımız kişisel haritalarımızda ikizler burcunun olduğu ev alanları olacak. Yine bu dönemde akciğerle ilgili sorunlar artabilir, olumsuz açıdan bu dönemde bilgi kirliliği artar ve sosyal medyada siber saldırılar, hacklenmeler olabilir.

27 Ağustos’ta Başak burcundaki yeni ay çalışma zamanı artık diyor, kendi doğrularımız ve eksiklerimizi sorgulatacak bu yeniay bize. Yeniay etkileri ile yeni başlangıçlar için yeniaydan 3 gün sonrasını, ayın hilal fazda olduğu dönemi bekleyin ve ayın boşlukta olmadığı zamanları da seçmek çok önemli unutmayın. Yeniayın marsla olan önemli açıları ateşli hastalıklarda, belki de covitte önemli artışlar olabileceğine işaret ediyor.

Astrolojinin bir olasılık çalışması olduğunu unutmayalım. Olabilecek olasılıkların en güzelini yaşamanız dileklerimle…

Reyhan ÇİÇEK

Yazar Reyhan ÇİÇEK

Reyhan ÇİÇEK, Ordu doğumludur, ilk ve orta eğitimini Orduda tamamlamış, Hacettepe Üniversitesi iktisat bölümünden mezun olmuştur. Kısa bir dönem bankacılık ve öğretmenlik yapmıştır. Uzun yıllardır ise Antalya'da gıda sektöründe işletme müdürü olarak çalışmaktadır. Sanatın her dalına ilgili olup, yağlı boya resim çizip, amatör fotoğraf çekmektedir. 2 harika kız annesidir. Aynı zamanda Astrolog olan Reyhan ÇİÇEK, reyhanın astroloji günlüğü ismindeki instagram hesabının sahibidir.

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÇOCUKLA YAZ TATİLİ

DİKKAT! BU YAZI SADECE SORULARDAN OLUŞMAKTADIR