in

VAR OLANA BAKMAK VARLIKLARINIZI ARTTIRIR

VAR OLANA BAKMAK VARLIKLARINIZI ARTTIRIR

Herkese merhaba!

Sıcak günleri geride bırakmış olmakla yeniden işlerimize rutin hayatlarımıza dönmüş bulunmaktayız.

Tatile çıkmış olanlarımız için dönüşler hep ızdırap verici olmakta değil mi? Peki hayat hep tatildeki gibi rahat, huzurlu ve bereket dolu olsaydı bu nasıl olurdu?

Benim uzunca suren yaz tatili aramdan sonra ilk aklıma gelen soru buydu. Peki siz, hayatınızdaki akışınıza bir anlığına es verip bir adim öteden kendinize baktığınızda nasıl hissettiniz?

Daha önceki yazılarımda seri halinde sizlere hedef belirleme noktasına kadar eşlik etmeye çalıştım. Bu yazımda da eğer “Hak Ediyorum Egzersizini” yapanlarınız varsa bu noktadan devam etmek istiyorum.

Eğer bu egzersizin hakkını verdiyseniz ve bilinçli olarak kendinizi gün içinde yakalayıp hak ettiğinize dair bir hatırlatmada bulundaysanız, hayatınızda ufak tefek de olsa değişimlerin başlamamış olması imkânsız. Çünkü bu teknik yeni bir düşünce paterni oluşturmak ve eski kalıplarınızın gücünü azaltmak üzere tasarlanmıştır. Eğer halen arzunuza ulaşamadıysanız ya da kendinizi o alana ait hissetmiyorsanız ya tekniği düzenle yapmadınız ya da yolunuzda engeller karşınıza çıktı.

Bilinçaltımız bir bakıma tam bir karanlık kutu gibidir. Zaman kavramı olmadığı için, içine ne koyarsanız o an için zihninizde o gerçektir. Bu yüzden geçmişteki travmalarınız bugün bile içinizi daha dün yaşanmış gibi acıtabilir. Ortak arzumuz şimdi ve burada, odak noktamızın değişimiyse bu kara kutumuza istediğimiz şeylere yönelik ve şimdiki zamanı içeren niyetler koymalıyız ve bu işleme devam etmeliyiz. Ta ki kendimiz otomatik olarak bu üzerinde çalıştığınız konu ne ise onun gerçekleşmiş olduğu hissini elde edene kadar.

Bu his bir anda da gelebilir, 6 ayda da… Süreç bağımlılıklar, korkular ve inançlara takılarak devam eder ve her seferinde sizi geriye çeker.

Danışanlarımın bu yolda karşılarına çıkan taşları teker teker ilgili tekniklerle temizliyoruz. Peki size nasıl yardımcı olabilirim?

İlk yazıdan başladığımız bu yolculuğun bir adım ötesine geçelim beraber ve bunu da Şükür Egzersizi ile yapalım.

Eğer bu isim sizi rahatsız ettiyse “Teşekkürler” ya da size iyi gelen bir minnettarlık duygusu içeren bir kelime ile çekinmeden değiştirin. Bu aşamada kullandığımız araç spesifik bir kelime değil sizde uyandırdığı şükran duygusuna odaklanmamız önemlidir.

Peki bu teknik nasıl kullanılır?

Öncelikle sabah ya da akşam kendinize günün bir saatini seçmenizi istiyorum. Hatta bu rutini olusturmak için telefonunuzun alarmını kurmanız çok ama çok yardımcı olacaktır. Gün içinde daha rahat bir ajandaya sahip olanlarınız için 4/6 saatte bir egzersiz yapılırsa daha hızlı bir değişim = kazanım elde edersiniz.

Saatinizi belirlediniz. Şimdi sahip olduğunuz her şeyi gözden geçirme vaktidir. Borçları olanlar, uzun zamandır hatta belki hiç aşkı bulamamız olanlarınız ve aradığını bulamayan hepiniz için:

Şu anda bu konu haricinde nelere sahipsiniz?

Mesela bu yazıyı okuyabilme özgürlüğüne.

Bu yazıyı elinize ulaştıran internetiniz/telefonunuz, vb…

Az önce arayıp hatırınızı soran arkadaşınız.

Sabah size gülümseyen iş arkadaşınız.

Çocuğunuz, aileniz, akrabalarınız, anneniz, babanız…

Size gelir sağlayan işiniz.

Sağlınız (sağlık problem yasayanlar için kendinizi fiziken iyi hissettiğiniz noktalara odaklanın), gözleriniz, yemeğinizi yerken aldığınız tat duygunuz, hisleriniz ve şükran içinde olduğunuz tüm duyularınız.

Aniden sizi ıslatan yağmurun ardından çıkan güneş.

Arabanız, belki eviniz, belki içinde huzurla ve güvenle yaşadığınız bir alanın olması.

Kendine çay alırken size de bir tane getirmiş olan iş arkadaşınızın/eşinizin/kuzeninizin varlığı.

O zaman cümlelerinizi tercihen sesli olarak söylemeye başlayın.

“Çocuklarım sağlıklı olduğu için şükürler olsun.”

“…şu kadar bir kazancım olduğu için şükürler olsun.”

“Arabam bozulduğunda hemen tamirci bulabildiğim için teşekkürler.”

“Yeni gelen iş görüşmesi teklifi için şükürler olsun.”

“Yatağımda güvenle uyuyabildiğim bir alana sahip olduğum için binlerce kere teşekkürler.”

“İnternetim olduğu ve her işimi kolayca halledebildiğim için şükürler olsun.”

Bakın, günün içinden ve sürekli bizimle olup da görmeye alıştığımız birçok şey aslında minnet duygumuzu harekete geçirmek ve hayatımızda ne kadar da çok şeye sahip olduğumuzu anlamamız için fazlasıyla yeterlidir. Çok basit gibi görünen ancak zihninizin pozitif yönlü düşünme kasınızın yeniden güçlendirmesi nedeniyle kısa sürede sizi yorgun düşürebilecek ve egonuzun da etkisiyle “daha fazlası kalmadı artık” diye zihninize fısıldayarak sizin vazgeçmenize neden olabilecek kadar da güçlü etkileri olan bir tekniktir.

Bu teknikte abartabildiğiniz kadar abartıp, gerçekten gerçekleşmiş ve elinizde olan ne varsa saymanız gerekiyor. Her gün aynı şeyleri tabii söyleyebilirsiniz ama lütfen takıldığınızda kafanızı kaldırıp aldığınız nefesten gördüğünüz nesnelere kadar teşekkür etmeye devam edin.

Tavsiyem yatmaya yakın bu egzersizi yapmanız ve gün içinde aslında ne kadar güzellikle karşılaştığınızı hatırlamanız ve o zihin halinizle uykuya dalmanızdır. Uyandığınızda zamanla kendinizdeki değişimi ve tabi ki bu vesile ile hayatınızdaki güzelliklerin artmaya başladığını göreceksiniz.

Sevgiler!

Ece D.

Yazar Ece D.

.." Ece D. Türkiye'de doğmuştur, 9 yıldır Avrupa'da yaşayan bir anne ve bankacıdır. Kişisel gelişim yolculuğunun 15 yıl sonrasında uluslararsı sertifikalı olarak profesyonel bir yola doğru evirilince, o gün bu gündür danışanlarının arayıp da bulamadıkları cevapları bulmalarına ya da bulmaktan korktukları yanıtlarla ilişkilerini düzeltmelerine yardımcı olmaktadır.Hedef Koçu, Kundalini Reiki Master, NLP ve EFT Uzmanidir.Ayrıca uyanisim.net internet sitesi ve @uyanisim.comm instagram hesabının sahibidir. "..

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EVLİLİK DENİZİ

GİTTİM GÖRDÜM YURDUMU