in

Astrolog Reyhan ÇİÇEK İle Keyifli Bir Röportaj

Kukumav Dergi yazarlarımızdan Astrolog Reyhan ÇİÇEK  ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Astrologluğa nasıl başladığını, astrolojinin ne olduğunu, astroloji ile ilgili öngörülerini nasıl gerçekleştirdiğini ve astrolojiye ilgi duyanlar için ilham verici önerilerde bulundu. Keyifli sohbetin detaylarını yazımızda okuyabilirsiniz.


Kendinizden kısaca bahsedebilir misiniz, Reyhan ÇİÇEK kimdir?

Orduluyum, ama uzun yıllardır Antalyada yaşıyorum  ve  her 2 şehire de aşığım,  amatör fotoğraf çekiyorum ve ikisine bu açıdan da hayranım. Hacettepe Üniversitesi iktisat bölümünden mezun oldum, öğretmenlik  ve banka çalışma hayatından sonra, uzun yıllardır gıda  sektöründe yöneticilik yapiyorum.2 kız annesiyim ,sanatın her dalına  ilgili bir astroloğum:)

Astrolojiye ilginiz olduğunu ve bu konuda bir şeyler yapmak istediğinizi ilk ne zaman fark ettiniz?

Üniversite  yıllarında başladı astrolijiye  ilgim. Kimliğinizin tam oluştuğu  bir dönem,çevrenizi Ve kendinizi tanımak  adına herkes farklı yol izler ,bu yol benim karşıma astrolojiyi çıkardı.Önceleri sadece burçları merak edip arastiriyordum, okuyordum. Zamanla astrolojinin burçlardan ibaret olmadığını, her konuda gelecekle ilgili öngörüler  yapılabildiği,ve ünlü  astrologların yaptığı öngörülerin  gerçekleştiğini gördükçe bunu ögrenmem gerektiğine karar verdim.

Astrolog olma kararınızı desteklemek için nasıl adımlar attınız?

Eğitimleri  araştırdım önce,işin duayenlerinden egitim almak için İstanbul’a gitmek zordu,işim yoğundu. Ama pandemi patlayınca egitimlerin online olması büyük  bir şans oldu benim için,istediğim  bütün  eğitimler ayağıma gelmişti.Eve kapandigimiz  dönemi harika bir şans olarak değerlendirdim ve egitimlere başladım. Ve öğrendikçe görüyorum  ki sonu yok eğitimlerin.

Çevrenizdeki insanlardan astrologluk yapıyor oluşunuz hakkında nasıl tepkiler alıyorsunuz?

Öncelikle  bunu falla karıştıran  çok oluyor,buna üzülüyorum. Astrolojinin falla hiçbir alakası yok,biz sadece gökyüzünde oluşan gezegen hareketlerinin  yeryüzüne  yansımasını,istatistiksel verilerle  değerlendirerek sembollerinden okuyoruz ve yorumluyoruz. Bunun his veya tahminle hiçbir alakası  olmadığını, tamamen olasılık çalışması olduğunu  anlatarak çevremi bilgilendirmeye çalışıyorum.
Sadece Birkaç kişi dine aykırı olduğunu  düşünerek  tepki verdi.bu da astroljinin ne olduğunu  bilmedikleri için oldu. Gayb ı sadece Allah bilir. Bizim işimizi meteoroloji gibi düşünün. Gökyüzünde olanları yeryüzünde gerçekleşen olaylarla paralellik kurup,istatistiksel verilerle tahmin yürütme sanatı olduğunu anlatıyorum.
Onun dışında ki tepkiler  olumlu ,gelecekle ilgili öngörüleri merak ediyor çevrem ve meraklı soruları çok hoşuma gidiyor.

Bize astrolojiden bahseder misiniz sizin hayatınızda ne gibi değişiklikler oldu, astrolojiye ilgi duyanlara tavsiyeleriniz nelerdir?


Öncelikle  şunu söylemek istiyorum, şu burcu sevmem, sen şu burçsun anlaşamam gibi kalıplardan çıksınlar. Dünyada 12 tip insan yok sadece, Hepimizde 12 burcun özellikleri  var. Haritamiz  12 evden oluşuyor, hayatın  12 bölümü  ve biz her evde farklı burç özelliği  gösteriyoruz.
Ve her insan doğum  haritası  analizi yaptırmalı  bence. Harita analizinde hayattaki  bütün  potansiyellerini öğreniyorsunuz, size sizi anlatıyoruz bu analizde.  Yaşama ihtimalleriniz olaylar,şanslarınız,zorlanacaginiz yerler,iş ,eğitim hayatiniz,yetenekleriniz,evlilik, çocuklariniz,sağliginiz..liste uzar gider.. Size sunulan bir yol haritası  gibi. Hayat yolculuğunda  herşeyi yaşayarak  zorlanarak yapmak var,bir de dönemeçleri bilip daha rahat ilerlemek var. Hayatin getireceği  sürprizleri  bozmaz,sadece sizi olabilecek  olaylara  hazırlar. Bunları bilmek kişi için büyük bir farkındalık bence.
Astroloji  benim hayatıma büyük bir farkındalık  kazandırdı. Kendimin farkinda olmadığım özellikleri bile haritadan öğrenmek  ,gelecekle ilgili öngörülerle  olabilecek olaylara karşı  hazırlıklı  olmak hayatımı kolaylaştırdı . Mesela Ay boşlukta iken yeni bir işe başlatıyorum. Nelerle karsılacağımı biliyorum.

Sayfanızda yazarken ilham aldığınız şeyler neler? Günlük yaşamınızda yaratıcılığınızı beslemek için neler yapıyorsunuz?


Gökyüzü  o kadar hareketli ki, o kadar detay var ki ayrıca ilham aramaya gerek yok vallahi;))
Iş yoğunluğu, eğitimler,danişanlar  derken yazacak zaman bile zor buluyorum. Daha yazacak o kadar çok detay var ki yetişmek cidden zor.

Yazarken hiç yazar tıkanması yaşadığınız oldu mu? Olduysa böyle zamanlarda toparlanmak için neler yaparsınız?

Bu soruyu boş  geçelim gökyüzündeki harekete  yetişemiyorum  bile :)))

Kukumav dergi okuyucularına neler söylemek istersiniz?

Sanatın hayatımızda yeri hep olmalı, üreterek, dinleyerek, izleyerek ne şekilde olursa olsun. Eskiden sanat sadece üst gelir grubunun takdir edebildiği ve satın alabildiği birşey iken, bugün hepimizin ulaşabileceği yerlerde.
İnsan ruhunu genişleten ve hayatın zenginliklerini farklı bakış açılarıyla sunan sanatın daha çok hayatımıza girmesi dileğiyle,
Ve bu arada farkındalığınızı artırmak için astroloji ile ilgilenmeyi  de unutmayın derim :))

Kukumav dergi ile ilgili düşüncelerinizi alabilir miyiz?

Yeni kurulan bir dergi olarak cok emin adımlarla  ve güçlü  bir kadroyla  ilerliyor. Eminim ki yolu çok  açık ve böyle bir  dergide yer almak mutluluk verici.
Derginin kuruluş tarihini bilip haritasını  çıkarmadık, nasıl ilerleyeceğiz tam söylerdim size :)) Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HER KALP MUCİZESİNİ BEKLER

OKUL ÖNCESİ DÖNEMDE KODLAMA EĞİTİMİNİN ÖNEMİ