Abdulkadir KOÇAbdulkadir KOÇ

Abdulkadir KOÇ, 4 Nisan 1997 Sivas Merkez’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Sivas’ta bitirdi. 2019 yılında Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Halen İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi bölümünde öğrencidir. Kadir Dan adını kullanarak şiir, öykü ve deneme yazıları yazmaya devam ediyor.Leonardo’ya Mektuplar adıyla bir şiir kitabı var. Keşmekeş ve Divitkalem gibi çeşitli dergilerinde şiir, makale ve öykülerim yayımlandı.

Ahmet Rıfat İLHANAhmet Rıfat İLHAN

1971, Ankara doğumlu. Ortadoğu Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü’nü bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi Toprak Bölümü’nde lisansüstü eğitimini tamamladı. T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı’nda uzman olarak çalışmakta olup Türkiye Su Bilimleri ve Yönetimi Dergisi’nin imtiyaz sahibidir.
Süreli Yayınlar:
Lacivert Öykü ve Şiir dergisi, Edebiyat Haber, İshak Edebiyat ve Oggito internet sitelerinde edebiyat yazıları yayımlandı.
Antoloji, Bambu, Başka Peron, Çayyolu, Divit Kalem, Edebiyatist, Edebiyat Defteri, KafkaOkur, Kara Kedi, KE, Keşmekeş, Kırık Saat, Kirpi Edebiyat, Kurgan, Lacivert Öykü ve Şiir, Lento, Leyli-Der, Leyli Sanat, Mavi Yeşil, Meftun.Art, Merdiven Altı, Münzevi Sanat, Parşömen Fanzin, Peron, Sakin Yurt, Sinada, Sin Edebiyat, Sis, Söylenti, Yazı-Yorum, Yelkensiz ve Ze dergi ve internet sitelerinde şiirleri yayımlandı.
Buluntu Kutusu, Çayyolu, Edebiyatist, Edebiyat Atölyesi, Edebiyat Haber, Edebiyat Nöbeti, Eskişehir Sanat, Hece Öykü, Hişt Hişt, İshak Edebiyat, KafkaOkur, Kayıp Rıhtım, KE, Kil-Tab-Let-, Lacivert Öykü ve Şiir, Luna Yayınları, NotaBene Yayınları, Oggito, Öykü Gazetesi, Prolog, Trendeki Yabancı, Varlık ve YirmiBirMart dergi ve internet sitelerinde öyküleri yayımlandı.
Yarışmalar:
2. Neşet Tınaztepe Öykü Yarışması Tınaztepe Ailesi Özel Ödülü’nü aldı. Berlin Gökkuşağı Kitabevi 2. Öykü Yarışması Öteki Öyküler-Yurdunda, Aşkta, Pandemide adlı seçki kitabında öyküsüyle yer aldı. Luna Yayınları 3. Öykü ve Küçürek Öykü Yarışması Mansiyon Ödülü’nü alan öyküsü Satır Başı adlı seçki kitabında yayımlandı.

Alperhan BENLİOĞLUAlperhan BENLİOĞLU

1984 yılı Ankara doğumludur. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü ve Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. ASELSAN’da 12 yıl Proje Yöneticisi olarak görev yaptıktan sonra, kariyerini PROWIN Danışmanlık’ta Genel Müdür Yardımcısı olarak sürdürmektedir. Basılmış çalışmaları aşağıdaki gibidir.

• Luna Yayınları 2. Küçürek Öykü Yarışması Mansiyon Ödülü (Kara Kedi Beni Üzme)
• Luna Yayınları 3. Küçürek Öykü Yarışması Mansiyon Ödülü (Kör Horoz)
• Luna Yayınları Öykü Kumbarası (Kan Bebekleri)
• Luna Yayınları Luna'nın Yolculuğu (Sihirli Midye Macerası)
• Fişek Enstitüsü Çocuk İşçilik Öykü Yarışması Mansiyon Ödülü (Hayat Çırağı)
• Simit, Çay ve Edebiyat Dergisi Şiir Yarışması (Simit Çay ve Üçgen Peynir
İsimli Şiirim Dergide yayımlanmaya hak kazandı)
• Güncel Sanat Dergisi Şiir Yarışması (Hiç Şiirim Güncel Sanat Şiir Kitabında
Yer Almaya Hak Kazandı)
• Sihirli Maceralar Kitabı

Armağan ÜRETENArmağan ÜRETEN

1976 İstanbul doğumludur. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümündeki Lisans eğitimini 1997 yılında tamamladı. 2003 yılında Yeditepe Üniversitesi İngilizce İşletme Yüksek Lisans (MBA) programını "Restructuring of The Turkish Pharmacuetical Industry by Mergers and Acquisitions” isimli teziyle tamamladı.
2007 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Ruhsatını alan Armağan Üreten www.armaganureten.com isimli bir kendi internet sitesinde muhasebe, tarih ve güncel konularda yazılar yazmaya başladı.
2017 yılında özel ilgi alanı olan tarihe yönelerek Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Tarih Bölümüne kayıt oldu. Tarih alanı ile ilgili olarak da 2018 yılında www.kutlutarih.com isimli internet sitesini açtı ve blog yazıları yayımlamaya başladı. 2021 yılında Tarih bölümünden mezun olan Üreten’in şiir denemeleri de bulunmaktadır.
İş yaşamına çeşitli muhasebe ve denetim bürolarında başlayan Armağan Üreten, 2010 yılından beri sigorta sektöründe çalışmaktadır. Halen özel bir sigorta şirketinde iş yaşamına devam Üreten, sadeliği ön plana alarak, saygı ve sevgi çerçevesinde pozitif bir düşünce ile yaşadığımız dünyanın daha güzel bir hale geleceğini düşünmektedir.
Her daim eğitimin ve bilginin önemine vurgu yaparak sürekli yeni şeyler öğrenmek gerektiğini vurgulayan Armağan Üreten, bundan sonraki yaşamında tecrübelerini topluma aktarmak amacıyla kitap projelerinden ilki olan “Tarih Boyunca Anadolu’da Kadın Olmak” isimli bir kitap hazırlamaktadır.
2015 yılında hayatını Gıda Mühendisi ve Sosyolog olan Melek Akbaş Üreten ile birleştiren Üreten toplumun, kültür, sanat ve spor ile gelişeceğini savunmaktadır.

Beril DEDEOĞLU ASLANBeril DEDEOĞLU ASLAN

Beril DEDEOĞLU ASLAN , 05.09.1988 yılında Kırklareli şehrinde doğmuştur. İlkokul ve lise öğretimi Lüleburgaz’da bitirdikten sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklam bölümünden mezun olmuştur. Üniversite bitikten sonra çeşitli reklam ajansları, televizyon kanalı ve yapım şirketinde çalışmıştır. Oğlu doğduktan sonra çalışma hayatına ara vermiştir.

Berkay Oğuz AYKANBerkay Oğuz AYKAN

Berkay Oğuz AYKAN, 1997 yılında Bursa’da doğdu. Lise eğitimini Antalya’da tamamladıktan sonra İstanbul’da İTÜ İşletme Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Küçüklüğünde kurguya, kurgunun her çeşidine özel bir ilgisi olduğunu keşfetti. Hayatı boyunca iyi bir hikayeyle karşılaştığında ya ona şahit olmak ya dahil olmak ya da onu belgelemek istedi. Şu anda özel bir firmada satış uzmanı yardımcısı olarak çalışmakta ve aynı zamanda amatör olarak yazmaya devam etmektedir.

Betül USTABetül USTA

Yazarımız okuma yazma öğrendiğinden bu tarafa şiir yazmaya başlayıp, daha sonraları ilgisini küçürek öykülere yönlendirmiştir. Çeşitli dergilerde, edebiyat sitelerinde şiir ve öyküleri yayınlanmıştır. Uluslar arası güncel bir gazete de öyküleri Amerika da ki okuyucularla buluşmuştur. İki tane antoloji yayınların da yazar arkadaşlarla öykü kitabi çıkarmışlardır. Kendini yazarken bir sürü farklı karakterde özgür olduğunu hissettiğini söyleyen Betül Usta, yeni öykü, şiir ve denemeleriyle sitemiz de sizlerle buluşuyor.

Cafer Tayyar TAŞYÜREKCafer Tayyar TAŞYÜREK

1969 Eskişehir çifteler doğumludur. İlkokulu Gebze'de, ortaokul ve liseyi İstanbul'da, üniversiteyi Bursa’da okumuştur. 30 senedir öğretmenlik yapmaktadır. Çocuk edebiyatına dair Dua, Ay Çöreği, Yer Gök Muhabbet isimli üç kitabı vardır. Gençlik şiirleri değişik dergilerde yayınlanmaktadır. Çocuk edebiyatına dair instagram da #zihinkutuphanesi adlı sayfam vardır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Çilem AKPINARÇilem AKPINAR

1991 Sivas'ta doğumludur. Esenyurt Üniversitesi Tıbbi Görüntüleme teknikerliği bölümünde öğrencidir. 2021 yılında Gülümse adlı kitabı, 2022 yılında da Gökyüzü adlı çocuk kitabı yayımlanmıştır.. Bir çok antoloji kitaplarında şiirleri ve öyküleri yayımlanmıştır.

Davut İZOLDavut İZOL

Davut İZOL 01.06.1968 Şereflikoçhisar doğumludur.Kamudan Topograf olarak emekli olmuştur.15.08.2017 yılında geçirmiş olduğu rahatsızlık neticesinde sağ kolu ve sağ ayağında felç neticesinde hasar kalmıştır.Şuan %83 engelli raporuyla hayatını idame etmektedir.
Yaşadığı bu talihsiz durum neticesinde kendisi gibi engelli dostlarını bulmuş. Onların yaşadıklarını , toplumun yanlış bakış açısını daha net görmüştür.
Bu vesileyle yazmış olduğu sosyal mesajlar veren, özellikle kişisel gelişim üzerine insanların hayatlarını nasıl yön vermeleri gerektiği ve özellikle Engelli Dostlarımız başta olmak üzere yaşlıların artık ülkemizdeki genç nesil tarafından kendileri sanki bir engellilik durumuna veya hiç yaşlanmayacaklarmış gibi lakayt ve saygısızlık sergilemelerini konu aldığı “İÇİMDEKİ YALNIZLIĞIM” kitabında açık bir dille dile getirmiştir.

Deniz SARGUTDeniz SARGUT

Deniz Sargut, 25 Mart 1997 yılında Manisa’da doğdu. Çocukluktan beri en büyük hayali yazar olmaktı. Ortaöğretim ve liseyi Manisa’da tamamladıktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2021 yılında lisans öğretimini tamamlayarak mezun oldu. 1 yıldır çeşitli dergilerde yazarlık yaparak antoloji çalışmalarına katılmaktadır. Deneme, şiir, masal ve öykü yazmaktadır. Yayınlanmasını beklediği fantastik bir romanı bulmaktadır. Sosyal medya hesaplarında kullandığı “Denizden Sesler” in 1. Yılına özel bir dergi çıkartmıştır.

Dilan Efsa KANDEMİRDilan Efsa KANDEMİR

2001 yılında Almanya'da doğmuştur. İlkokul öğrenimini Almanya'da tamamladıktan sonra Trabzon'a taşınmıştır. Burada ortaokul ve lise eğitimini almıştır. 2019 yılında Ortahisar Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Hemşire Yardımcılığı bölümü mezunudur. Mezuniyetinin hemen ardından yeniden Almanya'ya taşınmıştır. Şuanda ise çocukluğundan gelen sıkıntılarını içerisinde bastırmak için kendini edebiyat, dergi ve kitap alanında geliştirmeyi hedeflemektedir. Gündelik hayatta müzik dinlemeyi, açık havada müzik eşliğinde yeni yazılar yazmayı çok sevmektedir. Yazılar üretmeyi kalpten seviyor, çünkü yargılamadan anlaşıldığı tek şeyin yazılar olduğuna inanıyor. 2022 yılının başında ilk kitabı "Sen G"ittin"i yayımlamıştır.

Dr. Nevin ARVASDr. Nevin ARVAS

1984 İstanbul doğumlu olan yazar, Selçuk Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunudur. 2009 yılında University of North Texas Gazetecilik yüksek lisans programını bitirdikten sonra 2011 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Sinema Doktora Programına başlamıştır. 2012 yılında aynı fakültede araştırma görevlisi olmuştur. Doktorasını 2016 yılında almıştır. Doktora tezinin adı; "Hollywood Sinemasında Öteki Sorunsalı Bağlamında Müslüman KimliğininTemsili"dir. Sinema alanında uzmanlaşan yazar, akademik çalışmalarını iletişim alanında sürdürmektedir. Yazarın akademik yeterlilik alanları; sinemada temsil, kimlik, imaj ve sosyal teoridir.

Duygu POLATDuygu POLAT

4 Eylül 1988 yılında Edirne'de doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini Lüleburgaz'da tamamlamıştır. Balıkesir Üniversitesi Pazarlama / Anadolu Üniversitesi işletme bölümlerinden mezun olmuştur.5 yıl Mali Müşavirlik ofisinde çalışmıştır
2015 yılında evlenmiş, 2016 yılında Zeynep Zühra isimli kızı dünyaya gelmiştir. Kızının dünyaya gelişinin ardından Multiple Skleroz (MS) hastalığı ile tanışmıştır. Hayatına giren bu pekte sevimli olmayan ve hayatını
derinden etkileyen bu arkadaş ile iyi geçinmeye çabalarken, hayatını kızı ve ailesi ile birlikte her günü dolu dolu, mutlu ve stressiz bir şekilde yaşamaya çalışmaktadır.@etkinlikana_ isimli
Instagram sayfasında çocuk oyunları içerikleri üretip, kızı ile birlikte okuduğu, keşfettiği kitapları
kitapseverler ile paylaşmaktadır. Annelik yolculuğunda çocuk kitapları ile tekrar yolu kesişmiş, Kızının kitap
okumaya olan ilgisi içinde bir yazma hissi uyandırmıştır.
- Birlikte Yayınlar Kitabevi / Masallar Ülkesi-1 / Balerin Leylek Masalı
- Sıfır Yayınları / Büyüyünce Hatırla / Pembe Dağlar
- Hemera Yayınları / Masal Diyarı / Mızıkçı Sıpa
Projelerinde, öykü ve masalları ile yer almıştır.

Ece ALTAYLIGİLEce ALTAYLIGİL

Ece Altaylıgil, 01.04.1995 yılında İstanbul, Küçükçekmece’de doğmuştur. İlkokulu burada tamamladıktan sonra, orta okul ve lise eğitimini (Çocuk Gelişimi ve Eğitimi) Antalya’da tamamlamıştır. Sonrasında Sosyal Hizmetler bölümünü okuyup, Sosyoloji alanında lisansını tamamlamıştır. Üniversiteyi bitirdikten sonra aktif olarak okullarda İngilizce öğretmenliği, Ana sınıfı öğretmenliği, Mental Aritmetik ve Mega Hafıza öğretmenliği, satranç öğretmenliği ve üniversite İngilizce tez yazılımı yapmıştır. Bebeği doğduktan sonra çalışma hayatına kısa bir süre ara vermiş olup, yeniden İngilizce öğretmenliğine devam etmiş ve bu esnada 3 kitap çıkartmıştır. Çıkartmış olduğu kitapları ise; Romanı “SIR” ve iki çocuk hikaye kitabı, Tilki Minki On İki, Balık Ağaç’tır. Şu an ikinci romanını yazmakta ve serili orta okul kitaplarıyla ilgilenmektedir. Aynı zamanda piyano çalabilen, boş zamanlarında da kitap okuyup film izlemeyi seven bir yazar olmuştur.

Ece D.Ece D.

.." Ece D. Türkiye'de doğmuştur, 9 yıldır Avrupa'da yaşayan bir anne ve bankacıdır. Kişisel gelişim yolculuğunun 15 yıl sonrasında uluslararsı sertifikalı olarak profesyonel bir yola doğru evirilince, o gün bu gündür danışanlarının arayıp da bulamadıkları cevapları bulmalarına ya da bulmaktan korktukları yanıtlarla ilişkilerini düzeltmelerine yardımcı olmaktadır.Hedef Koçu, Kundalini Reiki Master, NLP ve EFT Uzmanidir.Ayrıca uyanisim.net internet sitesi ve @uyanisim.comm instagram hesabının sahibidir. "..

Erkan BİRLİKErkan BİRLİK

Erkan BİRLİK, 92 yılının, Ağustos ayında, İzmir'de dünyaya gelmiştir.İşleri dolayısıyla birçok şehir ve ilçe gezmiştir. Bu sebeple de farklı farklı okullar görme ve yeni insanları tanıma fırsatı bulmuştur. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Bölümünden mezundur.Etkili İletişim Teknikleri, Liderlik Eğitimi, Zaman Yönetimi eğitimleri almıştır.
İlk kitabı, ‘Silinme’yi 2016 yılında yayınlanmıştır.2018’de Sevgi Karanfiler ile beraber yazdığı ‘Mucize Aşk’ yayınlanmıştır.Son olarak süper kahramanlık kitabı olan ‘Katran Adam’ı, Gox Arion ismiyle okurların beğenisine sunmuştur.
Dijital olarak yıllar önce keşfettiği, Wattpad adlı uygulamada şu an içerisinde ‘Katran Adam 2 – Savaş Gezegeni’ni bitirmiş durumdadır. Ardından ‘Katran Adam 3 – Yüzleşme’ ve bu serinin dışında, ‘Beyaz Akrep’, ‘Bay Morza’, ‘İz’, ‘Asofir’ ve de bunlar gibi 7 romanı da yazım aşamasındadır.
2021 yılında, ‘Katran Adam’ ile çıktığı yolda, Vizyon Medya tarafından düzenlenen ödül gecesinde, ‘Yılın En İyi Genç Erkek Yazarı’ ödülünü almıştır.
Roman yazarlığı dışında, birçok yazarın editörlüğünü yapmaktadır.Milletvekili aday adaylarının basın danışmanlığını yürütmüş. Muhabirlik yapmıştır.
Trt yapımlarından biri olan Kalk Gidelim dizisinde kısa bir rol almıştır.

Esra BULUTEsra BULUT

Antalya doğumlu Esra Bulut, Hacettepe Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünü bitirmiştir.Antalya'da özel bir okulda sınıf öğretmeni olarak çalışmakta, aktif olarak da Yaratıcı Drama Eğitmenliği ve Çocuklarla Felsefe Eğitmenliği yapmaktadır. Lise yıllarından beri yazı yazan Esra Bulut üç yıldır çocuk kitapları üzerine çalışmaktadır. 2022 yılının Şubat ayında Mutlu Hayvanlar Ormanı serisinin ilk kitabı olan Üstümdeki Uykucu adlı kitabı yayınlanmıştır. Bunun yanında yazımı devam bir romanı bulunmaktadır.Yakın zamanda çekimleri başlayacak olan bir kısa film senaryosu da yazmıştır.

Esra GÜLKANEsra GÜLKAN

1990 İstanbul doğumludur. İstanbul Maltepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi mezunudur. Aynı zamanda Sosyal Hizmetler bölümü mezunudur. 10 yıldır Anasınıfı Öğretmenliği yapmaktadır.Yıldız Teknik Üniversitesi Okul Öncesi Robotik Kodlama Eğitimi almış ve bu egitimi sınıfında uygulamaktadır. Oğlu Yaman ile beraber evde eğlenceli oyunlar ve etkinlikler yaparak oğlunun gelişimine katkı sağlarken; instagram sayfası aracılığıyla minik kalplere dokunmaktadır.

Fatoş DORUKFatoş DORUK

Fatma DORUK TAŞTUTAN, 08.11.1983 Gerze, Sinop doğumludur. Evli ve bir çocuk annesidir. Dumlupınar Üniversitesi, Söğüt Meslek Yüksek Okulu, Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama bölümü mezunudur.
• Eserleri; “Deniz Kaptanın Seyir Defteri”
• “Dostum Pegi”
• “Şipşak Hikayeler-Çocuk Edebiyatı-1” proje kitap “Üzgünlük Notası” adlı eseri yer almaktadır.
10 yıldan fazla süredir, farklı alan ve sektörlerde iş yaşantısı devam etmektedir.

Gizem AYDINGizem AYDIN

1991 Silivri/İstanbul doğumludur. İlk ve orta eğitimini doğup büyüdüğü ilçede tamamlamıştır. Lise eğitimini Bilişim Teknolojileri/Web Tasarımı üzerine tamamlamıştır. Beykent Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi mezunudur. Ayrıca Anadolu üniversitesi Felsefe Bölümü eğitimi almıştır. Alanında pek çok eğitimi ve belgeleri bulunmaktadır.
7 yıl boyunca Okul Öncesi Öğretmeni olarak görev yapmış olup eğitim alanındaki tecrübelerine oğlu ile birlikte evden devam etmektedir. Evde oğlu ile birlikte uygulamış olduğu etkinlikleri miniklere örnek olabilmesi amacıyla @cocuk_gelisim_uzmaniii sosyal medya hesabından paylaşmaktadır.

Gökhan KARAGÖZGökhan KARAGÖZ

Haziran 1993 yılında Ardahan’da dünyaya geldi. 2016 yılında Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Yayımlanmış Kayıp Miğfer adlı gotik öykülerden oluşan bir kitabı var. Söylenti dergide içerik üreticisi olarak yazarlık yapmaktadır. Ayrıca Tetkik ile Mahal adlı e-dergilerde yayımlanmış öykü ve inceleme yazıları bulunmaktadır. Medium adlı platformda ve Okur Kısası adlı bloglarında kitaplar ve filmler üzerine inceleme ve eleştiri yazıları yazmaktadır. Bunlar dışında belgesel ve dizi senaryoları üzerinde çalışıyor.
Yazmaya ilk olarak hevesle on iki yaşında başlamıştır. Kurşun kalemle defterlere Güneş ve Ay, Kayıp Hazine adlı kısa romanlar yazmıştır. Lise yıllarında da şiirler kaleme aldı. Fakat bunların hiç birini herhangi bir yerde yayımlamadı. Yazmak kendisinde bir tutkuya dönüşünce yazdıklarını okurla buluşturma isteği doğdu. Düşsel evreninde ki yolculuk sırasında yeni dünyalar kurmayı, yürüyüş yapmayı, dağ tırmanışını ve yeni yerler görmeyi seviyor. Edebiyat alanında özellikle fantastik ve gotik türlerine ilgi duymaktadır. Dünya edebiyatındaEdgar Allan Poe, H.P. Lovecraft ve Tolkien’den etkilendiğini belirtiyor. Türk edebiyatında iseAhmet Haşim, Ömer Seyfettin, Sabahattin Ali gibi yazarları okumaktan keyif aldığını belirtiyor. Edebiyat sayesinde dünyanın çok daha iyi bir yer haline geleceğine inanıyor.

Gülben SOYSALGülben SOYSAL

Gülben SOYSAL, İlk ve ortaöğretimimi İzmir'de okumuştur. Adnan Menderes Üniversitesi' nde Uluslarası Ticaret Ve İşletmecilik bölümünde devam etmektedir Yazmaya küçük yaşlarda başlamış, deneme, makale, söz, şiir gibi çeşitli yazılar yazmaktadır. 3 yıl önce 3 adet şiiri bir kitapta yayımlanmış, 2021 yılının Ağustos ayında ilk kitabı "Gülerken Birdik Ağlarken Ayrı" okurları ile buluşmuştur.

Hakan BABAHakan BABA

Hakan BABA, 1979 yılında Besni’de doğdu. Lisans eğitimini 1998-2002 yılları arasında İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünde, yüksek lisansını ise Gaziantep Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde tamamladı. Meslek hayatına 2002 yılında Mersin’de Okul Psikolojik Danışmanı olarak başladı. Türkiye’nin 5 farklı bölgesinde sırasıyla Mersin, Kocaeli-Gölcük, Van, Afyonkarahisar ve Gaziantep’te Psikolojik Danışman olarak görev yaptı. Farklı bölge ve şehirlerde görev yapmak, mesleki tecrübesini ve bilgi birikimini zenginleştirdi. Yurdumuzun sosyokültürel ve psikolojik yapısını yakından ve daha iyi tanımasına vesile oldu. Ayrıca Gaziantep Üniversitesinde Kısmi Zamanlı Öğretim Görevlisi, Deniz Kuvvetleri Komutanlığında (Kocaeli-Gölcük) Asteğmen rütbesiyle askeri cezaevi ve birliklerde Psikolojik Danışman olarak hizmette bulundu. Mesleki tecrübesini arttırmak için birçok eğitimden geçti. Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) eğitimini alarak Psikoterapist, Aile Danışmanlığı eğitimini tamamlayarak Aile Danışmanı ünvanını aldı. Sahne konuşmacısı ve sunum yapma ile ilgili eğitimler de alarak uzun yıllardır Kamu Kurum ve Kuruluşlarına, Belediyelere, STK’lara, Özel Sektöre vb alanlara eğitim, sunum, söyleşi ve konferanslar vermektedir. Yerel, ulusal ve uluslararası eğitimler ve sunumlar yaparak birçok kesime ulaşmaya devam etmektedir. Halen köşe yazısı, şiir ve yazımı devam eden psikoloji içerikli tarihi bir romanı yazmaktadır. Evli ve iki çocuk babası olan Hakan BABA, şu an Gaziantep’te Uzman Psikolojik Danışman ve Psikoterapist olarak mesleğini sürdürmektedir.

Hilal DOĞRUHilal DOĞRU

Hilal DOĞRU , Hataylıdır. Evli , dört çocuk annesi bir ev hanımıdır. Önlisans İlahiyat mezunudur. "Faris'in Kozası", "Bozuk Para" ve "Garip Gezegen Suhan" adında yayınlanmış üç tane çocuk kitabı vardır. "Edebiyat Matinesi" adlı derleme kitapta bir deneme yazısı bulunmaktadır. Ayrıca basım aşamasında olan derleme bir kitapta bir adet çocuk hikayesi vardır.

İbrahim Çağlar SİNANİbrahim Çağlar SİNAN

İbrahim Çağlar SİNAN, 10.10.1973 Kars doğumludur. İlkokulun bir bölümünü İzmir'de bir bölümünü Kars'ta okumuştur. Lise son sınıfa kadar Kars Anadolu Lisesinde okuyup Lise son sınıfımı Ankara'da tamamlamıştır. Trakya Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunudur. Uzun yıllar lojistik sektöründe Üst Düzey Yöneticilikler yapmıştır. Şu an çalışmamaktadır ve aldığı karar üzerine roman yazmaya başlamıştır. İlk romanım olan ''Kars'ta bir sufi: Baba Kara''yı 2021 Yılı Kasım ayında yayınlanmıştır. Şu an birinci kitabın devamı niteliğindeki ikinci romanını yazmaktadır. Eşi ve ismi gibi Şiir kızıyla İzmir'de yaşamaktadır.

Melisa ÇETİNMelisa ÇETİN

Melisa Çetin 1992 doğumlu, evli ve bir çocuk annesidir. Yazmaya gönül vermiş sınıf öğretmenidir. Basılı bir romanı bulunmaktadır.

Meryem KULA PİRİÇDANEMeryem KULA PİRİÇDANE

Meryem KULA PİRİÇDANE , 1970 Eskişehir de doğumludur .İlk ve orta öğrenimimi orada tamamladıktan sonra , Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi sınıf öğretmenliği bölümünü tamamlamıştır. Yine Gazi üniversitesi Sosyal Bilimler Üniversitesinde Yüksek lisansımı tamamlamıştır. Evli ve üç çocuk annesidir. İstanbul'da 26 yıldır sınıf öğretmeni olarak görev yapmaktadır. “Yaşam koşucusu Atom Karınca “ ve “ Kara Tahta Beyaz Tebeşir “adlı iki kitabım vardır.

Metin ÖZDEMİRMetin ÖZDEMİR

Metin ÖZDEMİR, 1979 yılında Bursa'da doğmuştur. İlkokul, ortaokul ve süper liseyi Bursa'da okuduktan sonra İstanbul Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümünden 2002'de mezun olmuştur.Evli ve bir çocuk babasıdır. 20 yıllık tecrübeli sınıf öğretmeni, üstün potansiyelli çocukların öğretmeni, akıl ve zeka oyunları eğitmeni, anlayarak hızlı okuma eğitmeni,IB öğretmeni, özel ders koordinatörü, oyun temelli matematik eğitmeni, kitap seçme kılavuzu, hikaye anlatıcısı, eğitsel oyun tasarımcısı, ev ve aile danışmanıdır. Özel sektörde öğretmenliğe devam etmektedir. Öğrencilerinin birçok derecesi vardır.Çocukları, her gün düzenli kitap okumayı ve akıl ve zeka oyunları oynamayı çok sevmektedir.

Nergis DAĞYARNergis DAĞYAR

Nergis DAĞYAR 1995 İstanbul doğumludur. Lisans eğitimimi İstanbul Üniversitesi İktisat bölümünde tamamlamıştır. Özel bir şirkette bordro operasyon uzmanı olarak çalışmaktadır. Hayattaki en büyük iki tutkusu yazmak ve çizmektir. En büyük hayallerinden birisi ise bir gün yazdıklarımı bir kitap olarak avuçlarımın arasında görebilmektir. Yazılarını belirli aralıklarla https://birazturuncubirazask.blogspot.com/ isimli bloğunda paylaşırken çizimlerimi @artbynergis isimli instagram hesabından paylaşmaktadır.

Nilüfer AKPINARNilüfer AKPINAR

İstanbul Üniversitesi İktisat mezunu ve Anadolu Üniversitesi Tarih mezunudur. Tarihe, arkeolojiye, sosyolojiye, psikolojiye, resim ve numerolojiye özel ilgisi vardır. Keşfetmeyi, yeni şeyler öğrenmeyi, araştırmayı ve kitapları çok seviyor. Hobi olarak yağlı boya tablolar yapıyor. Ayrıca tiyatroyla aktif olarak ilgilenmekte ve sahnelenmiş bir oyunu bulunuyor. Şu an bir kitap yazma projesi üzerinde çalışıyor. Kendini sürekli geliştirmek, yazar olmak ve okuyuculara yeni ufuklar açmak amacındadır.

Oğuzhan ÇAKIROğuzhan ÇAKIR

Oğuzhan Çakır, 1983’te Malatya’ da doğdu. Babasının asker olması sebebiyle ilk ve ortaokulu Bursa, liseyi ise Hatay’ın Dörtyol ilçesinde okumuştur. Lisans eğitimini Burdur Süleyman Demirel Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği’nde tamamlamıştır. Hayatına eğitimci olarak devam ederken diğer yandan da Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmet ve Sosyoloji, Atatürk üniversitesi Adalet bölümünü bitirmiştir. Aynı zamanda yüksek lisans eğitimi yapmaktadır.
Yeni yerler görmeye meraklı olduğu için Türkiye’nin dört bir yanını gezmiştir. Ayrıca ka101 Okul Eğitimi Programı ile Avrupa Birliği Ülkeleri de görme şansı elde etmiştir. Farklı alanlarda kendini geliştirmeyi sevmesi onun Yaratıcı yazarlık, bağlama, fotoğrafçılık, dalış, Ardunio, kodlama, zeka oyunları, satranç vs.. eğitimleri almasına sebep olmuştur. Bu yıl bir eğitimci olarak 16. yılını tamamlayan Çakır, ‘Deniz’in Rüyaları’ serisinin ilki ‘Dağınık Bonbon’u çıkarmıştır.

Özlem PEKCANÖzlem PEKCAN

1969’da Ankara’da doğdu. Ankara Tevfik Fikret Lisesi ile DTCF İtalyan Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldu. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi AÖF Tarih Bölümü’nü bitirdi.
Yetişkinlere yönelik “İyi İnsanların Kötü İşleri” ve “Eflatun Eldiven” (e-kitap) isimli iki öykü kitabı, çocuklara yönelik ise “Çocuk Yüreklerde Atatürk Çocukluk, Gençlik ve I. Dünya Savaşı Yılları” ve “Çocuk Yüreklerde Yunus Emre Hayatı ve Şiirleri” isimli kitapları, bir de “Çocuk Yüreklerde Orhan Veli Kanık Şiirleri” isimli şiir derlemesi var.
Çocuklar için sadeleştirmesini yaptığı Gulyabani ve Araba Sevdası gibi Türk Edebiyatı’nın önemli eserlerinin yanı sıra yayına hazırladığı “Atatürk Nezdinde Bir Yıl Elçilik – General Sherril”, “Tartuffe – Molière (Ahmet Vefik Paşa çevirisi ile)”, “Sokakta Harp Var – Kemal Ahmet” gibi kitaplar da bulunuyor.
Ayrıca İtalyanca ve Fransızca’dan çeviriler de yapmakta. Prens, Güneş Ülkesi, Candide, Ankara’da Mustafa Kemal’in Yanında, Pinokyo, Küçük Prens ve Il Piccolo Principe bunlardan.

Pınar DİNÇATAPınar DİNÇATA

Pınar DİNÇATA , 11 Şubat 1989 Ankara doğumludur. Sakarya Üniversitesi Fen/
Edebiyat fakültesinde Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü okurken eşzamanlı pedagojik formasyon eğitimi almıştır. Çeşitli dergilerde öykülerim ve şiirlerim yayımlanmıştır. Mavi Sakallar Ülkesinde Şahmaran Pulları adında ki şiir dosyası basım aşamasındadır.

Psikolog Begüm ÖZCANPsikolog Begüm ÖZCAN

Begüm Özcan, 1997 yılı Ankara’da doğumludur. Lisans eğitimimi TED Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamlamıştır. Lisans süreci boyunca Türk Psikologlar Derneği Öğrenci Birimi, özel eğitim merkezleri, Future Stars ve özel klinik gibi birçok farklı alanda deneyimleri olmuştur. Mezun olduktan sonra Bilişsel Davranışçı Terapi, oyun terapisi, Aile ve Evlilik terapisi alanlarında eğitimler almıştır.Kendini sürekli olarak geliştirmeye devam eden özcan, psikolog olarak çalışma hayatını sürdürmektedir.

Reyhan ÇİÇEKReyhan ÇİÇEK

Reyhan ÇİÇEK, Ordu doğumludur, ilk ve orta eğitimini Orduda tamamlamış, Hacettepe Üniversitesi iktisat bölümünden mezun olmuştur. Kısa bir dönem bankacılık ve öğretmenlik yapmıştır. Uzun yıllardır ise Antalya'da gıda sektöründe işletme müdürü olarak çalışmaktadır. Sanatın her dalına ilgili olup, yağlı boya resim çizip, amatör fotoğraf çekmektedir. 2 harika kız annesidir. Aynı zamanda Astrolog olan Reyhan ÇİÇEK, reyhanın astroloji günlüğü ismindeki instagram hesabının sahibidir.

Rıdvan YILDIZRıdvan YILDIZ

1989 Sivas Doğanşar/ Sivas doğumlu. Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği mezunu. Anadolu Üniversitesi 2018 yılı Sosyoloji mezunu. Halen İstanbul’ da bir kamu kurumunda/okulda öğretmenlik yapmaktadır. İstanbul Ayvansaray Üniversitesi’nde Tarih alanında Yüksek lisans yaptı. Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencisidir. İLESAM üyesidir. Türkiye Yazarlar Sendikası üyesidir.
**“Boşluğun Gözleri” adlı şiiri 2020 Şubat ayında ilkyaz edebiyat dergisi girişimleri ve PEN desteğiyle İngilizceye çevrildi ve çeşitli ülkelerde yayınlandı.
**1 şiiri Azericeye çevrildi ve Azerbaycan’da yayımlanan Uldız Dergisi’nde yer aldı.
**Şiirleri İspanyolcaya çevrilerek Meksika’da yayımlanan Hiedra Dergisi’nde yer aldı.
** Eskişehir Sanat Derneği tarafından 2020 yılında düzenlenen 12. Yunus Emre şiir yarışmasında “ Garip Yunus Dedi Sözün Aslını” şiiri ile ikincilik ödülüne layık görüldü.
**Mutlu’nun Rüyası(Okul Öncesi Dönem) adıyla bir çocuk kitabı yayımlandı.
*Yayımlanan Kitapları:
-Derdine Düştüm (2019)
-Üzerinden İşgal Geçen Sözler (2020)
- Litost (2020)
-Mutlu’nun Rüyası(2021)
-Boşluğun Gözleri (2021)
-Veda Coşkusu (2022)
- Ürkmüş Atlar Rengi (2022)
-On İki Ada Nasıl Kaybedildi? (2022)

Rima Merve AÇIKBAŞRima Merve AÇIKBAŞ

Rima Merve Güney, Suudi Arabistan doğumlu olup Adana'da yaşamaktadır.İngilizce öğretmenidir. Farklı konular hakkında duygu ve düşüncelerini metinlere dökmeye gönül vermiştir.

Salih Ekrem KARASalih Ekrem KARA

Salih Kara. İstanbul doğumlu olup, 34 yaşındadır. Eskişehir Anadolu Üniversitesi işletme ve ilahiyat mezunudur. İstanbul Üniversitesi / Çocuk Gelişimi ve eğitimi bölümüne lisans öğrencisi olarak devam etmektedir. . Diyanet İşleri Başkanlığında görev yapmaktadır. Çocuk gelişimi, değerler eğitimi, özgüven ve hata, geleceğe yönelik meslek hayalleri üzerine gençler ve çocuklarla online/yüz yüze muhabbetler gerçekleştirip şehir içi, şehir dışı ziyaretler yapmaktadır.

Şebnem Ilgın ADIBELLİŞebnem Ilgın ADIBELLİ

Şebnem Ilgın Adıbelli, 1972 yılında Adana’da doğmuştur. Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce öğretmenliği bölümünden mezun olmuştur. Evlidir ve İdil adında dünya tatlısı bir kızım vardır.Adana’da özel bir okulda küçük yaş gurubu İngilizce öğretmeni olarak çalışmaktadır. Kitap okumak en büyük tutkusudur.Küçük yaş gurubu için İngilizce dört öykü kitabı yazmıştır.

Selen AKSÖZEKSelen AKSÖZEK

1980 Eskişehir doğumludur. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunudur. Bir kargo firmasının şubesinde 3 yıl müşteri ilişkileri olarak görev yaptıktan sonra 4 yıl Şube Yöneticiliği yapmıştır. Ulaştırma Bakanlığı Mesleki Yeterlilik Belgesi Uluslar Arası Eşya Taşımacılığında Orta Düzey Yönetici Belgesi bulunmaktadır. Bu deneyiminden sonra otomotiv sektöründe 7 yıl Hasar Danışmanlığı yapmıştır. Kızı Tuana'nın doğumu ile çalışma hayatına ara vermiştir. Eğlenceli etkinlikler yaparak ve çocuk kitapları okuyarak kızının gelişimine katkı sağlarken, instagram sayfası aracılığıyla da ufak kalplere ulaşmaya devam etmektedir.

Selin BASMACISelin BASMACI

Yazar/ Şair Selin Basmacı 1996 yılında Kırklareli ilinin Lüleburgaz ilçesinde doğdu. Beş ferdi olan bir ailenin, ortanca kızı olup, iki tane kız kardeşi vardır. Bir süre Lüleburgaz’ da yaşadıktan sonra babasının işi gereği İstanbul ‘ a gelmek zorunda kaldı ve ilk okul eğitimine Lüleburgaz’ da başladı.
Lise yıllarında yaşadığı bir sakatlık dolayı sınıf tekrarı yapmak zorunda kalan yazar, Daha sonra Şarköy‘de lise hayatını devam ettirme kararı alıp. Şarköy Anadolu Teknik Meslek Lisesinde lisesine kayıt yaptırdı. Hayatının farklı bir geçiş sürecine dönüşen bu değişim, sonrası kimi insan sever konuşamaz. Içine atar kimisi de onun gibi kalem ile kağıtlara sarılır...
Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesin de Sivil Havacılık Kabin Hizmetlerini tamamladıktan sonra bir süre hayali olan hosteslik için çabaladı. Ancak çok geçmeden bu hayaline son verip özel sektörde bir yıl muhasebe departmanında görev yaptı. Ama vazgeçemediği o tutku artık hep onunlaydı. YAZMAK… Ve tek bir hayali vardı artık yazar olmak… Muhasebe departmanındaki bu kısa iş hayatı onu yazmaktan asla vazgeçirmedi. Ve Mehmet TOSUN ile karşılaşmasıyla birlikte EHL-İ KELAM-1 ve EHL-İ KELAM-2 derlemeleri ortaya çıktı. Bu antolojilerde bir kaç eseri yer alan yazarın dizeleri okuyucular tarafından fazlasıyla beğenildi. Artık bundan sonrası kendi eserini kaleme almaktı…

Semra AKSOYSemra AKSOY

Semra AKSOY, 1974 yılında Dinar’da doğdu. Doğduğu toprakların büyüsünden mi bilinmez, edebiyata ve tarihe ilgi duydu. Okuma yazma öğrendiğinden beri de, hep okuyup yazdı. Yolu Hukuk Fakültesine düşünce, bu defa adaletin ve yasaların gözünden bakmaya başladı hayata. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra büyük bir kurumsal şirkette ve daha sonra da kendi ofisinde sürdürdüğü 20 yıllık meslek hayatı boyunca da işi gücü okuyup yazmaktı. Mesleği ona kendini yazılı ve sözlü ifade etme yeteneği ve gücü verdi. Ayrıca kişiliğine paha biçilmez bir özgüven de kattı.
Öteden beri, kitaplara ve sosyal konulara olan ilgisi nedeniyle; Edebiyat, Tarih, Arkeoloji, Antropoloji, Dinler Tarihi, Siyaset, Felsefe, Sosyoloji ve Psikoloji gibi sosyal bilim alanlarında okuduklarına, Uzay-Zaman, Fizik, Ekolojik Sistemler ve Doğa Bilimlerini de ekledi. Giderek artan Bilimkurgu/Fantastik, Ütopya/Distopya, Ezoterik, Spritüel ve Metafizik konulara olan merakı da bunlara ilave olunca, dolan küpü en nihayetinde taştı ve İkinci Adam Yayınevi tarafından yayınlanan kitabı “TEK ZAMAN”2022 yılının ilk günlerinde fantastik severlerle buluştu.

Seyhan YÖNLÜSeyhan YÖNLÜ

Seyhan Yönlü, 1988 Adana doğumlu. Lisans eğitimini Erciyes Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünde tamamlanmıştır. İstediği eğitimi alamaması sebebiyle Çağ Üniversitesindeki yüksek lisans eğitimini yarıda bırakmış öğretmenliğe başlamıştır. Hareketliliği ve yeniliği sevmesi onun özel sektörde çalışmasına neden olmuştur. Halende devam etmektedir. Çağdaş dönem edebiyat, psikoloji ve feminizm üzerine okumalar, araştırmalar yapmaktadır.Ayrıca;
Imperial College London   Coaching Skills for Learner-Centred Conversations
Differentiated Teaching – Oxford
Yaratıcı Yazarlık Eğitimi- İstanbul Üniversitesi
Eğitimleri almıştır.

Şeyma TEKİNŞeyma TEKİN

1985 doğumlu Şeyma TEKİN Dokuz Eylül Üniversitesi İstatistik Bölümünden mezun olmuştur. Bir bakanlıkta İstatistikçi olarak meslek hayatına başlamış daha sonra başka bir kamu kurumuna geçmiş o sırada Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümünü okumuştur. Çocuklara olan ilgisinden dolayı çocuklara yönelik birçok eğitimlere katılmış en son Çocuk Kitabı Yazarlığı eğitimini tamamlamıştır. Henüz yayınlanmamış beş çocuk kitabı bulunmakla birlikte çalıştığı kurumun kreşinde Kreş Sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Enerjisi dolup taşan bir oğul annesidir. Psikolog bir arkadaşı ile birlikte @içimdışımcocuk adlı bir instagram sayfası yönetmektedir.
Okumaktan, araştırmaktan ve üretmekten keyif alan Şeyma; psikoloji, ezoterik, spritüel konular, okült ilimler üzerine okumalar, araştırmalar yapmaktadır. Başlarda hobi olarak ilgi duyduğu astroloji alanında eğitimlerini alarak mesleğe dönüştürmüş ve insanlara olan ilgisini ve kişilerarası farklılıkları gökyüzü ilimi ile inceleyip doğum haritası danışmanlığı yapmaktadır.

Sibel KAYIPSibel KAYIP

Sibel KAYIP , 1986 Yozgat doğumludur. İlk, ortaokul ve lise öğrenimimi Erzurum’da tamamlamıştır. 2002-2003 eğitim yılında okumakta olduğu Erzurum Lisesinin yayınlamış olduğu derginin editörlüğünü ve daha sonrada genel yayın yönetmenliğini yapmıştır. 2007-2009 yılları arasında Turkcell Global Bilgi A.Ş de MT olarak görev yapmıştır. 2010 yılında evlenerek İstanbul’a yerleşmiştir. Çocuk hikayeleri, denemeler ve makaleler yazmış. İlk kitabını da 2022 yılı haziran ayında çıkarmıştır. Evli ve iki çocuk annesidir Hayvanları çok seven Sibel KAYIP ' ın, düzenli olarak beslediği 20 ye yakın sokak hayvanı vardır.

Sinem NAZLICANSinem NAZLICAN

Sinem Nazlıcan, 1986 yılında İstanbul'da doğdu. Evli ve iki çocuk annesi yazarımız okumanın anlamını ilk çocuğu kucağında Bahçeşehir Üniversitesi mezuniyet töreninde kepini atarken anladı. Daha sonra okuma hayatına hiç ara vermeden devam eden yazar ,ikinci dönüm noktam dediği Sosyoloji bölümünü ve ardından Çocuk Gelişimi Lisans bölümlerini okudu. Özel sektörde İdare ve Yönetim bölümlerinde iş hayatında yer aldı. Eşi ile birlikte kendi iş yerlerini açtıktan sonra , kendi ve çocuklarına daha fazla zaman ayırabilen yazarımız bu arada sosyal medya üzerinden açtığı @annescom hesabı ile kendi gibi çocuklar ile vakit geçirmeyi,oynamayı ve okumayı seven annelere ,eğitimci arkadaşlara,yayınevi ve yazarlara ulaştı.
Bir çok etkinlik ve kitap yorumları,anne toplantıları,eğitimci görüşmeleri, yazar söyleşileri ,yayınevi moderatörlüğü ile , sosyal medyada faaliyetlerine #annescomlaokuyoruz etiketi altında devam eden Sinem. Eğlenceli ve enerjik yapısı ile daha çok anneye ulaşmak, daha çok çocuğun ruhuna okumanın ve yazmanın güzelliğini anlatmak için birçok projeyi hayata geçirmeyi planlamaktadır.

Sümeyra GÜLSEVERSümeyra GÜLSEVER

Hacer Sümeyra GÜLSEVER, 1991 yılında Denizli de doğmuştur. Baba mesleğinden dolayı bir çok il ve ilçede okul hayatını
tamamladıktan sonra Pamukkale üniversitesi iktisadi ve idari bilimler fakültesinden mezun olmuştur. 2016 yılında evlenmiş ve 2019 yılında oğlu Ayoğlan doğmuştur. Okumayı ve yazmayı seven bir anne
olarak, daha çok kişisel gelişim ve ebeveyn alanında okumayı sevse de her türlü kitaba olan ilgisi
ile çocuğunu büyütmektedir. @okurbiranne_ olarak instagram da oğlu ve kendisi için kişisel gelişim
ve hikaye kitapları paylaşmaktadır. 2021 yılında Proje kitap olan “40 Yaşıma Mektup ”ta bir yazısı
yer almıştır.

Şüra AKGÜNEŞŞüra AKGÜNEŞ

12.01.1993 tarihinde İstanbul'da doğmuştur. İlkokul, Lise, Üniversite hayatını İstanbul'da tamamlamıştır. Nişantaşı Üniversitesi Dış Ticaret bölümünü okurken, aynı zamanda bir firmada ön muhasebe üzerine çalışmaya başlamıştır. Kpss denemesinden sonra, istediği yer olmadığı için kısa bir dönem ara vermiştir. Ardından Anadolu Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık bölümüne başlamıştır. Sonrasın da Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümünü okumuştur. Ardından Özel Eğitim Uzman Eğitici ve Aile Danışmanlığı yetkisi almış, branş eğitimlerimi tamamlamıştır. Okumayı ,araştırmayı aynı zamanda öğrenmeyi ve bilgiyi seven bir yapıda olduğu için birçok konferans sempozyum seminerlere katılmıştır. Çocuk Edebiyatı , Çocuk Felsefesi ( p4c) eğitimlerini bitirdikten sonra Çocuk Kitabı Yazarlığı eğitimini tamamlamıştır. Aynı zamanda Vantrolog olarak her çocuğun yanağında çukurluk oluşturmayı başarmıştır.

Süzan PIRNALYANSüzan PIRNALYAN

Süzan Pırnalyan, 25 Ekim 1995, İstanbul doğumludur. İstanbul Üniversitesi- Üstün Zekalılar Öğretmenliği lisans bölümünden 2017’de mezun olmuştur. Özel bir okulda sınıf öğretmenliği yapmaktadır. 15 yaşındayken içindeki yazma tutkusunu keşfetmiş ve özellikle üniversite yıllarından itibaren şiir ve deneme türlerinde yazmaya başlamıştır. 2014 yılından itibaren belli aralıklarla yazmış olduğu yazıların bir kısmı kucukbiryanki.blogspot.com adresinde bulunmaktadır. Blog’un tanıtımını ise @kucukbiryanki instagram hesabından yapmaktadır. Kendisini hayata bağlayan ve heyecanlandıran kaynağın sanat olduğuna inanmaktadır. Okumaktan, araştırmaktan ve üretmekten büyük zevk almaktadır.

Tuğçe ARACITuğçe ARACI

Tuğçe ARACI , 1999/ Afyonkarahisar doğumludur. ilkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Afyonkarahisar ‘ da tamamlamıştır. Özel eğitim ve okulöncesi alanlarında staj eğitimi almıştır. Selçuk Üniversitesi SHMYO çocuk gelişimi mezunudur.İstanbul üniversitesi Auzef - çocuk gelişimi Lisans eğitimi almaktadır.DPÜ/SEM Otizmde duyu bütünleme, çocukta masal anlatıcılığı ve resim analizi, çocuklarda davranış problemleri çözümleme eğitimlerini tamamlamıştır. Eğitimi desteklemek ve insanlara yardımcı olabilmek adına çocuk gelişimi alanındaki bilgilerini ve evde uygulanabilecek örnek etkinlikleri @otekilervecocuklar sosyal medya hesabı üzerinden takipçileri ile paylaşmaktadır.

Turgay ÇUMAKTurgay ÇUMAK

Turgay ÇUMAK, 1989 yılında, Sakarya’nın Akyazı ilçesinde dünyaya geldi. Edebiyata olan düşkünlüğü okumayı öğrenmesiyle paralel olarak ilkokul yıllarında başladı. Ömer Seyfettin, Peyami Safa, Yaşar Kemal, Orhan Veli gibi değerli yazarları okuyarak büyüdü. Okudukça yazdı, yazdıkça okudu, kalemini hiç bırakmadı. O yıllarda iki hayali vardı; biri yazar, diğeri ise polis olmaktı.
2003 yılında ailesinden ayrılarak Kdz. Ereğli H.E Anadolu Denizcilik Lisesinde eğitim görmeye başladı. Daha lise yıllarındayken Kdz. Ereğli Demokrat Gazetesinde köşe yazarlığı yaptı. Aynı medya grubunun radyosunda ‘müzik trafiği’ adlı programı sundu. Katıldığı edebiyat yarışmalarında dereceler elde etti, çeşitli ödüller aldı. Liseler arası kompozisyon yarışmalarında birinci olmayı alışkanlık haline getirmişti.

Lisans eğitimine Çanakkale’de devam etti. Çan Gazetesinde sırasıyla köşe yazarlığı, muhabirlik, editörlük ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü gibi etkin görevler üstlendi. Bağımsız bir grup olan “Çan Fransisko” tiyatro topluluğunu kurdu, oyunlar yazdı, yönetti. Yine aynı yıllarda üniversite bünyesindeki “Şiir, Müzik ve Şehir” topluluğunun kuruluşunda bulundu. Geleneksel hale gelen şiir ve müzik gecelerinin başlangıcına imza attı. Radyo programcılığı, sunuculuk, metin yazarlığı, reklamcılık vb. sektörlerde görev aldı. RTÜK başta olmak üzere “Türkçeyi Güzel Kullanma” adına çeşitli eğitimler aldı.
Üniversitenin ardından uluslararası deniz taşımacılığı yapan bir firmada çalışmaya başlayarak dünyanın çeşitli ülkelerine seyahat etti. Bir müddet sonra denizciliği bırakarak polis olmak için çabalamaya karar verdi. Sıkı bir plak koleksiyoncusu olan Turgay ÇUMAK günümüzde mesleki hayatını polis olarak sürdürmekte ve kendine en yakın tür olan polisiye-gerilim romanları yazarak da kalemini diri tutmaya devam etmektedir. İlk romanı; “Şeytan, Azrail ve Gardiyan” 2019 yılında okuyucuyla buluşmuştur.

Ülkü Yağmur URALÜlkü Yağmur URAL

Ülkü Yağmur URAL , Gazi Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Radyo-Televizyon-Sinema bölümü mezunudur. Yüksek lisansını ise Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde yapmıştır. TRT’de Yitik Zaman Peşinde adlı belgeselde yönetmen yardımcısı olarak görev almıştır. Sonrasında uzun yıllar, ulusal televizyon kanallarında çalışma hayatı, eğitim, sağlık ve parlamento muhabirliği yapmıştır. Kamu kurumlarında ise basın danışmanı ve müşavir olarak çalışmıştır. Cadı Kazanında Pandemi ve Kağıttan Kayıklar adında iki kitabı bulunmaktadır.

Volkan KOÇAKVolkan KOÇAK

Volkan KOÇAK , 1985 yılında Malatya doğumludur. İlkokul ve lise yıllarında ailesinin desteğiyle müzik kurslarına giderek bir çok enstrüman çalmayı öğrenmiştir. Üniversite döneminde İngilizce öğretmeni Mert Aslan’ın edebiyat anlamında yaptığı tavsiyelerle daha fazla kitap okumaya başladı. Okulu bitirdikten sonra Aydın’da kitapevi açtı. 2 yıl işlettikten sonra Aydın Belediyesi’nin tiyatro departmanında çalışmaya başladı. Bu dönemde ilk hikayelerini kaleme aldı. Çeşitli dergilerde öykü ve hikayeleri yayınlandı. Daha sonra Aydın Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezleri’nde gitar ve satranç eğitmeni olarak çalışmaya başladı. Hoş Geldin Mutlu Ölüm” ve “ Saydam Ruhlar” isimli iki kitabı yayınlandı. Evli ve bir kız çocuğu babasıdır. Aydın yerel gazetesi Olay Aydın internet sitesinde halen kısa hikayeler yazmaktadır.

Yahya ASLANYahya ASLAN

Yahya ASLAN, 12.12.1985 tarihinde Nevşehir ilimizde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini bu ilde tamamladı. Mersin Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği bölümünden 2007 yılında mezun oldu. Aynı yıl Şırnak ili Güçlükonak ilçesi Boyuncuk İlköğretim Okuluna Türkçe Öğretmeni olarak atandı. 6 aylık bir hizmetten sonra Mardin ili Derik ilçesi Ambarlı İlköğretim Okuluna atandı. Sonra sırasıyla Nevşehir ve Balıkesir illerinde muhtelif okullarda öğretmenlik ve idarecilik görevlerinde bulundu. Halen Balıkesir ili, Burhaniye ilçesi Şehit Mustafa Serin Ortaokulunda Türkçe öğretmeni olarak görev yapmaktadır. Çeşitli dergilerde ve antoloji kitaplarında şiirleri yayımlanmakta olup , kamu ve eğitim sitelerinde ‘‘Yusuf Sevingen’’ mahlası ile güncel ve eğitime ilişkin konulara dair yazıları yer almaktadır. Evlidir. 2,5 yaşında 1 erkek çocuğu ve 8.sınıfa devam eden 1 kız çocuğu vardır.

Yasemin ALTUN AYDINYasemin ALTUN AYDIN

Yasemin ALTUN AYDIN, 03.01.1986 doğumludur.Evli ve iki çocuk annesidir.Kırıkkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü mezunudur.12 yıllık devlet memurudur.Yazarlık Mektebi Katılım Belgesi,Çocuk Kitabı Yazma Eğitim Sertifikası ,Oyun Terapisi Uygulayıcı Sertifikası bulunmaktadır.Yayımlanan kitapları; Kanat Boşluğu(2 öykü) , Ali ile Firrik'dir.

Yılmaz ALİYılmaz ALİ

Türkiye Yazarlar Birliği üyesi olan yazar evli ve üç çocuk babası olan yazar 1974 Gaziantep doğumlu olup 1994’ten beri Antalya’da ikamet etmektedir. İlk, orta ve lise eğitimini Gaziantep’te okuduktan sonra Erzurum Atatürk Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü mezun oldu. İngilizce, Almanca, İsveççe ve Norveççe dillerini konuşan yazar, aynı zamanda Türkçe-İngilizce dillerinde yeminli tercümanlık belgesi sahibidir. Ayrıca bir kitabını yurt dışında İngilizce olarak yayınlamıştır.
Gerçek yaşam hikâyelerini konu alan romanları olan yazar, İsveçli bir kadının dramını anlatan ilk kitabı Ben Soffie’yi 2019 yılında yayınlamıştır. Misakı Milli döneminde Güneydoğuda yaşanan Fransız İşgalini konu alan iki kitabından Hanan Bey’i 2020 yılında, Kefen Giymiş Kale isimli kitabını ise 2021 yılında, Almancı isimli kitabını ise 2022 yılında yayınlamıştır. Yazarın ilk kitabı Ben Soffie, İngilizce olarak İsveç’te yayınlanmış olup E-Kitap olarak da bütün dünyada satılmaktadır.

Yusuf Alper EVCİLYusuf Alper EVCİL

Yusuf Alper EVCİL , 06.05.1989 doğumludur. İlköğrenimini Ankara Yunus Emre İlkokulunda lise öğrenimini ise Bahçelievler Deneme Lisesi’nde tamamlamıştır. Zonguldak Karaelmas Üniversitesi'nden mezundur.İkinci üniversite olarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim fakültesinde Maliye bölümüne devam etmektedir.Özel bir kuruluşta Muhasebe Uzmanı olarak görev yapmaktadır.Farazimuhabbet isimli instagram sayfasında şiir seslendirmeleri ve metin okumaları yapmaktadır.Evli ve Mustafa Asaf ile Selim Taha’nın babasıdır.

Zekiye AKALINZekiye AKALIN

Berlin/Almanya doğumludur.Karadeniz Teknik Üniversitesi, Fatih Eğitim Fakültesi, Resim-İş öğretmenliği, Grafik bölümünden 2001 yılında mezun olmuştur.Akademik hayatını üniversite üçüncüsü ve bölüm ikincisi olarak bitirmiştir.İstanbul, Rize, Trabzon ve Erzincan illerinde öğretmen olarak görev yapmıştır.Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge bölümünde grafik tasarımcı çalışmıştır.Bilim Sanat Merkezlerinde birçok projeye koordinatörlük yapmıştır.Şu anda Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünde grafik tasarımcı olarak görevini sürdürmektedir.
3 kişisel sergi açmıştır. Ulusal ve uluslararası birçok karma sergide yer almıştır.Başarı ve sergileme ödülleri almıştır. Çeşitli koleksiyonlarda eserleri bulunmaktadır.Öykü alanında il birinciliği almıştır.Çocuk hikayeleri yazmıştır.
Yayımlanmış bir şiir kitabı bulunmaktadır.